Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas novada bērnu bibliotēka uzsāk dalību projektā „Mūsu mazā bibliotēka”

21.09.2018 0

 Šī gada maijā izdevniecība „Liels un mazs” uzsāka lasītveicināšanas programmu „Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem.

Iecavas novada bērnu bibliotēka uzsāk dalību projektā „Mūsu mazā bibliotēka”
FOTO: L. Šteinberga

Programma ilgs līdz 2019. gada maijam un noritēs sešās valstīs: Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Slovēnijā un Horvātijā. Projektu atbalsta Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa” un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Izdevniecība grib programmā iesaistītajiem bērniem parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša nodarbe, kas ir cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm: teātri, zīmēšanu, rakstīšanu.

Programmā iekļautas sešas bilžu grāmatas: pieci tulkojumi un viens oriģināldarbs. Bibliotēka iegādājusies visas projekta grāmatas.

21. septembrī notika projekta “Mūsu mazā bibliotēka” pirmās grāmatas lasīšanas pasākums pirmsskolas izglītības iestādes “Cālītis” grupas “Rūķīši” audzēkņiem. Bērni kopā ar bibliotekāri Līgu Gūtmani bija izlasījuši poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča bilžu grāmatu „Lūdzu, apskauj mani!”.

Grāmatā Lāču Tētis un viņa dēlēns sadomā samīļot katru meža iemītnieku – tā, kā apskaut spēj tikai lāči. Lai visiem būtu priecīgāks prāts! Pasākuma laikā bērniem bija iespēja pastāstīt par grāmatiņas galvenajiem varoņiem, atbildēt uz bibliotekāres jautājumiem par lasīto, noskaidrot, kādos gadījumos cilvēki mēdz apskauties. Bērni ar lielu atsaucību piedalījās kustību rotaļā „Lāča apskāviens”. Prieku sagādāja audzinātājas Ineses Puriņas sarūpētais lāču našķis - medus.

Projekta autori aicina bērnus lasīt vairāk, lepoties ar izlasīto un izveidot “Izlasīto grāmatu vilcieniņu”. Katrs bērns, kas izlasījis kādu grāmatu, var pievienot tai vienu vagonu, uz kura uzraksta savu vārdu un grāmatas nosaukumu.

25. septembrī pirmās grāmatas lasījums notiks grupiņā „Zīļuki”.

Oktobrī projekta dalībnieki saņems darba burtnīcas bezmaksas eksemplārus. Darba burtnīcā būs iekļauti uzdevumi, kas mudina bērnus zīmēt, sadarboties, rakstīt, fantazēt un nodarboties ar rokdarbiem. Pildot uzdevumus, bērni varēs vēlreiz atgriezties pie grāmatās iepazītajiem varoņiem, dziļāk izprast izlasītos stāstus un pētīt ilustrācijas.

 Otrajā nodarbībā bērni lasīs slovēņu bērnu rakstnieka Petera Svetinas grāmatu „Brīnumu gredzens”.

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    21.09.2018
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6