Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

No 22. aprīlim līdz 28. aprīlim ar moto “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām!” Latvijā noritēja Bibliotēku nedēļa

30.04.2019 0

Nedēļas ietvaros Bērnu bibliotēkā notika vairākas aktivitātes.

No 22. aprīlim līdz 28. aprīlim ar moto “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām!” Latvijā noritēja Bibliotēku nedēļa
FOTO: no bibliotēkas albuma

24. aprīlī bibliotēku apmeklēja PII „Cālītis” grupu „Ezīši”, „Rūķīši” un „Ziediņi” audzēkņi. Ekskursijas laikā bērni apskatīja bibliotēkas telpas, uzzināja par pakalpojumiem, ielūkojās pasaku grāmatās un iepazinās ar enciklopēdiju un žurnālu daudzveidību. Lielu interesi un sajūsmu izraisīja rotaļgrāmatas un rotaļu stūrītis, kur var spēlēt dažādas galda spēles.

Nīderlandes rakstnieces Jūditas Kopenas stāsta „Grāmata Benijam” lasījums sniedza atbildi uz jautājumiem, kāpēc jālasa grāmatas un jāapmeklē bibliotēka, kā no plaša piedāvājuma atrast īsto un vislabāko grāmatu?

Tas ir vienkāršs un humoristiski jauks vēstījums vārdos un ilustrācijās par to, kā meitenīte Sema izvēlas bibliotēkā grāmatu savam sunītim Benijam. Stāstā izcelts lasīšanas prieks, grāmatu izvēles baudījums, grūtības un gandarījums.

Izbrīnu un pārsteigumu radīja izstādes „Ko bērni lasīja pagājušā gadsimtā” grāmatas no Rūtas Maksimas kolekcijas. Senākais kolekcijas izdevums – 1944. gadā izdota Valdas Mooras grāmata „Tracis sētā”. Izstāde piesaistīja arī citu apmeklētāju uzmanību un interesi. Jauki, ka ir cilvēki, kas saglabā senās vērtības un ļauj tās apskatīt citiem!

Paldies PII „Cālītis” pedagoģēm un audzēkņiem par izrādīto interesi, bibliotēkas apmeklējumu un ilggadējo sadarbību.

Savukārt 26. aprīlī interesenti pulcējās uz galda spēļu pēcpusdienu. Galda spēļu spēlēšana ir lieliska iespēja trenēt atmiņu un domāšanu, pārbaudīt savu atjautību un veiklību. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja  izmēģināt pavisam jaunas, tikko iegādātas galda spēles. Spēles ir dažādas – gan izglītojošas, gan izklaidējošas.

Bibliotēkas telpas tika pieskandinātas ar smiekliem un emocionāliem saucieniem atbilstoši pasākuma tematikai. Bija jautri un interesanti! Neiztika arī bez uzvarētāju apbalvošanas (šajā pasākumā visi dalībnieki bija uzvarētāji) un cienasta. 

Ludmila Šteinberga
Iecavas novada bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    29.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6