Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Bērnu bibliotēkā noslēdzas starptautiskais projekts „Mūsu mazā bibliotēka”

24.05.2019 0

Iesaistīšanās lasīšanas veicināšanas projektā ir radījusi iespēju lasītājiem iepazīt ļoti labas citu valstu (Polija, Slovēnija, Igaunija) un tautu autoru bilžu grāmatas.

Bērnu bibliotēkā noslēdzas starptautiskais projekts „Mūsu mazā bibliotēka”
FOTO: L.Šteinberga

Programmā piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Cālītis” grupu „Rūķīši” un „Zīļuki” 38 audzēkņi.  

Projekta ietvaros notika lasījumi un tika organizētas dažādas aktivitātes. „Zīluku” bērni kopā ar vecākiem izgatavoja grāmatas „Vista vai ola?” varoņu lelles. Grupā bija izveidota leļļu teātra skatuve, kur bibliotekāres izspēlēja izrādi. Pasākums veicināja bērnos radošumu un fantāziju.

Savukārt „Rūķīšu” audzēkņi kopā ar skolotāju Inesi Puriņu atveidoja mālā grāmatas „Lūdzu, apskauj mani” varoņus.

Lai nostiprinātu prasmi uzmanīgi klausīties un vērtēt dzirdēto tekstu, audzēkņi pildīja projekta darba burtnīcu uzdevumus, veidoja zīmējumus. Katrs lasījums bija papildināts ar kustību rotaļām vai citām aktivitātēm.

16. maijā noslēguma pasākumā bibliotēkā piedalījās grupas „Zīļuki” audzēkņi, skolotājas Diāna Krikščūne, Ilze Blaumane un auklīte Ludmila Ivanova.

Programmas ietvaros katram dalībniekam bija jāizveido savu izlasīto grāmatu vilcieniņš. Ideja izraisīja lielu interesi, un lasīšanu veicināja sacensības gars grupiņā. Projekta laikā, no septembra līdz maijam, visvairāk grāmatu kopā ar ģimenes locekļiem izlasījuši Marta Žuka, Alise Keita Kneiže, Elizabete Stūrmane, Santa Matīsiņa, Aleksandra.Eleonora Brūvere un Matīss Griška. Uz jautājumu „Kura no projekta grāmatām ir mīļākā?” bērni nosauca grāmatas „Uzvāri man pasaciņu!”, „Lūdzu, apskauj mani!” un „Vista vai ola?”

Noslēdzot projekta aktivitātes, bērni saņēma atzinības rakstus un saldumus.

Paldies PII „Cālītis” pedagogiem un metodiķei Marinai Veserei par atsaucību un sadarbību projekta īstenošanā.

Projektu Latvijā īsteno izdevniecība “Liels un mazs” ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” līdzfinansējumu.

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    23.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6