Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ziemassvētku gaidīšanas priekam

29.11.2019 0

Pēc dažām dienām - pirmā advente, kad iedegsim pirmo svecīti, gaidot Ziemassvētkus. Lai gaidīšanas laiks būtu priecīgāks un košāks, biedrība «RaDam» sadarbībā ar Edvarta Virzas Iecavas bibliotēku pēc gada pārtraukuma ir atjaunojusi tradīciju veidot Ziemassvētku dekoru izstādi.

Ziemassvētku gaidīšanas priekam
FOTO: Beata Logina

Kopš 28. novembra bibliotēkas lasītavā apskatāmi 42 darbiņi, kurus darinājuši 37 autori – gan iecavnieki, gan draugi no Vecumniekiem. Atklājot izstādi, «RaDam» pārstāve Ginta Zaumane pauda prieku, ka dažāda vecuma radošo cilvēku Iecavā ir daudz - gan puikas un meitenes, gan vīri un sievas.

Bibliotēkas apmeklētāji ir laipni aicināti aplūkot dažādās tehnikās veidotos darbus, iedvesmoties no tiem un paņemt idejas, lai paši izgatavotu kādu dekoru.

Šogad tiek turpināta arī balsošanas tradīcija: par sev tīkamāko dekoru var nobalsot klātienē bibliotēkā, uzrakstot dekora numuru uz lapiņas un ievietojot to balsošanas kastītē, vai aplūkojot fotogrāfijas «RaDam» Facebook lapā (internetā gan nebūs redzami darbu autoru vārdi).

Šoreiz radošums neaprobežojās tikai ar izstādi. Līga Kārkliņa-Kozlova bija gatava dalīties ar padomiem, kā no makulatūrai nolemtām grāmatām izgatavot eglītes. Simboliski - nevis nocērtot koku, bet eglīti izveidojot no papīra. Tādējādi popularizējot zaļo domāšanu, kas visā pasaulē kļuvusi ļoti aktuāla.

Līga ierādīja, kā no vienkāršas, putekļiem pārklātas grāmatas iznāk eglīte. Šāda papīra eglīte var būt interesants dekors paša mājā vai jauka dāvana draugam. Turklāt dodam iespēju grāmatām, kuras morāli un fiziski ir jau nokalpojušas, nodzīvot vēl otru dzīvi.

Vaicāta, kā nonākusi pie šīs metodes, Līga teic, ka pirmo paraugu ieraudzījusi kādā lielā kafejnīcas loga izkārtnē: «Nevarēju saprast, no kā taisīts. Gāju klāt pētīt. Kad ieraudzīju burtus, sapratu, ka tā ir grāmata, un nodomāju: man arī noteikti tādu vajag! Sāku internetā meklēt, pamazām apguvu šo tehniku, un tad jau pievērsos arī citām formām: svecēm, taureņiem, putnu būrīšiem.»

Uz jautājumu, cik ilgs laiks nepieciešams, lai taptu tāda eglīte, rokdarbniece atsmej: «Kafiju izdzerot un vēl kādu stundiņu pa virsu. Bet var eglīti arī nedekorēt, ļoti skaista tā ir arī pati par sevi. Trīs eglītes saliekot blakus, ir jau pietiekami grezni bez spīdumiem. Savu efektu dod grāmatu lapu dažādie toņi.»

Tie, kurus ieinteresējuši šādi darinājumi, būs gaidīti bibliotēkā 5. decembra vakarā, kad Līga speciālā nodarbībā rādīs, kā no grāmatām pagatavot putnu būrīšus ar mežģīnēm.

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    29.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn