Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Bērnu bibliotēkā viesojas Muminu ģimene no Somijas

06.10.2020 0

Vai pazīstat mazam nīlzirgam līdzīgo būtni trollīti  Muminu un viņa ģimeni – omulīgo Mumina mammu, piedzīvojumu meklētāju Mumina tēti? Un svilpasti, murmuļus, bumbulīti un ķiparus? Vai esat dzirdējuši par Muminu ieleju? Vai zinājāt, ka, tuvojoties ziemai, Mumini aizmieg un tad tur parādās vispārsteidzošākie radījumi?

 

Bērnu bibliotēkā viesojas Muminu ģimene no Somijas

Par šo un vēl daudz ko citu varēsiet uzzināt Bērnu bibliotēkā, jo oktobrī ikviens, kuru interesē trollīšu Muminu un viņu draugu dzīve un piedzīvojumi, šeit varēs apskatīt ceļojošo izstādi «Muminu ģimene no Somijas». Izstādes apmeklējumus grupām lūgums saskaņot iepriekš pa tālruni 63941800.

Izstādē eksponētas Tūves Jānsones grāmatas par Muminiem, viņas zīmētās grāmatu ilustrācijas, Muminu rotaļlietas, bērnu apģērbi un trauki ar Muminu attēliem.


Trollīšu Muminu izstādi ir veidojis Somijas Institūts Igaunijā sadarbībā ar partneriem. Trollīši Mumini palīdz pasaulei iepazīties ar somu kultūru.
Izstādes sadarbības partneris Latvijā ir Somijas vēstniecība Rīgā

Par Muminiem un Tūvi Jānsoni
Brīnišķīgos un jaukos varoņus no Muminu ielejas ir radījusi somu rakstniece un māksliniece Tūve Jānsone (1914–2001). Mumini jau vairākus gadu desmitus priecē un sajūsmina mazos lasītājus visā pasaulē. Latviešu lasītāji par Muminu uzzināja 1968. gadā, kad tika izdota pirmā tulkotā rakstnieces  grāmata «Neredzamais bērns un citi stāsti».  Tūve Jānsone ir sarakstījusi 13 grāmatas  par Muminiem, un tās tulkotas vairāk nekā 40 valodās. Par Muminiem ir radītas filmas, TV raidījumi un seriāli, radio lugas, teātra izrādes, dziesmas un pat Muminu opera.

 

 

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    06.10.2020
TWITTER
Iecavas novads
30 okt
Novembrī grupu vingrošanas nodarbībās varēs piedalīties attālināti! #IEcavasnovads #IEkustina https://t.co/mdvV0F3fIj