Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Valsts svētku priekšvakarā īpaša uzmanība izdevumiem par Latviju

13.11.2020 0

Iecavas bērnu bibliotēkas kolektīvs sveic savus lasītājus Latvijas valsts svētkos un aicina izlasīt kādu grāmatu par Latviju.

Izvēlies kādu no  grāmatām, kas ir bibliotēkas krājumā.
 

1. Juris Zvirgzdiņš, Gundega Muzikante

    Zvaigžņu tramvajs

Jura Zvirgzdiņa “Zvaigžņu tramvajs” ir Latvijas mīlestības un izzināšanas grāmata. Tas ir stāsts par mazu meiteni, kurai Latvija, tās lielā svētku diena ir dziļi sirdī. Varbūt dziļāk nekā viņas tētim un mammai, kuriem šķiet – ar kliņģeri un televīzijas pārraidi pietiek. Daugavmalā Dacīte pavērš skatienu augšup un ierauga brīnumu – tramvajs bez sliedēm spēj braukt ne tikai pa zemi, bet arī debesīm, un tam visapkārt miglas tēli. Vecmāmiņa stāsta, ka tie ir varoņi, krituši par Latvijas brīvību. Mēs visi esam Latvija – vecmāmiņa, kritušie varoņi, Rainis un Aspazija, Skalbe, Čaks, Belševica, mazā Dacīte, arī pats Juris Zvirgzdiņš un grāmatas māksliniece Gundega Muzikante. Uzrakstīt un uzzīmēt ko tik svarīgu – tas ir tik grūti, tas ir tik viegli. Šajā grāmatā par Latviju runā ne vien tās autors, bet arī bērna sirds.

 

2. Līga Rozentāle, Agnese Aizpuriete

    Dāvana Latvijai

Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Lai bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Tiek paskaidrota Brīvības pieminekļa simboliskā nozīme, kā arī karavīru loma valsts aizsardzībā. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana. Savukārt brālītis un māsiņa domā par dāvanu, ko uzdāvināt valstij svētkos. Vecvecāki izskaidro valsts "dzimšanu" pirms simt gadiem, nosaucot elementus, kas veido valsti un kopīgi atgādina par Latvijas dabas un kultūras bagātībām, nonākot pie secinājuma, kas viss apkārtesošais un cilvēki veido valsti.

 

3. Marika Taube

    Mūsu Latvija

Kur atrast Latvijas augstāko kalnu un platāko ūdenskritumu?
Kā mainās Latvija četros gadalaikos?
Kad dibināta mūsu valsts?
Ar ko lepojas Latvijas iedzīvotāji?

Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atradīsiet bagātīgi ilustrētajā grāmatiņā „Mūsu Latvija”. Lai arī neliela, šī ir saturiski ļoti ietilpīga grāmatiņa pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, kuru vēlams lasīt kopā ar vecākiem. Tā palīdzēs mazajiem lasītājiem iepazīt mūsu zemes vēsturi, dabu, kultūras un tradīcijas.

 

4. Elīna Kovala, Valters Skrīvelis

    200 prāta mīklas par Latviju

 

Mīklas par dabu, vēsturi, ģeogrāfiju, mūziku, valodām, sportu, kultūru.

 

 

 

5. DVD Mana Latvija

 

 

 

 

 

6. Gundega Sēja

    Kā es ar opi braucu Latviju lūkoties

Viens mazs zēns ROBERTS un viņa lielais OPIS kādudien sakravā mugursomas un dodas aizraujošā ceļojumā pa Latviju noskaidrot, KAS LATVIJĀ IR TĀDS, KĀ NAV CITUR PASAULĒ.
Bez didaktikas un ar mīlestību – tā īsumā raksturojama šī grāmata, kurā gan bērni, gan vecāki uzzinās daudz jauna par mūsu dzimto zemi. Dažādi kultūras un vēstures fakti, ko savos dialogos apcer opis ar mazdēlu, atklāj Latviju it kā no jauna. Dainu tēvs un Aerodium, Dziesmu svētki un vīnogulāji vistālāk ziemeļos, četri gadalaiki un rupjmaize – mums ir ar ko lepoties.

 

7. Inese Berga

    Kā radās Latvija

Grāmata domāta tiem jaunāko klašu skolēniem, kuri skolā vēl nav sākuši apgūt vēsturi kā mācību priekšmetu. Ar vienkārša teksta, krāsainu ilustrāciju, ielīmju un interaktīvu spēļu palīdzību grāmata piedāvās jaunajiem lasītājiem veidot pirmos priekšstatus gan par Latvijas vēstures gaitu un Latvijas valsts pamatiem, gan par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

 

8. Valdis Klišāns, Gundega Muzikante

     Matīss meklē Latviju

Kādas Rīgas pamatskolas skolēns Matīss ar jauno izgudrojumu – hrononavigatoru – dodas aizraujošā ceļojumā pa Latvijas pagātni. Viņš vēlas uzzināt, kad un kā radusies Latvijas valsts. Ar hrononavigatora palīdzību Matīss nonāk gan senajā Kursā un viduslaiku Rīgā, gan Kurzemes hercogistē un Zviedrijas karaļa pārvaldītajā Vidzemē. Matīss meklē Latviju arī Latgalē poļu varas gadsimtos un 19. gadsimta Rīgā. Ceļojumā skolēns sastop ievērojamus cilvēkus: bīskapu Albertu, hercogu Jēkabu, mācītāju Jāni Reiteru, jaunlatviešus Ati Kronvaldu un Krišjāni Valdemāru. Katrā laikmetā Matīss atrod pa kādai daļai no mūsdienu Latvijas.

Ja arī Tu vēlies labāk zināt un saprast latviešu tautas un Latvijas zemes vēsturi, dodies laika ceļojumā kopā ar Matīsu!

 

9. Juris Goldmanis, Vilnis Klints, Valdis Klišāns

    Latvijas vēstures ilustrēta hronoloģija

Šīs neordinārais izdevums – atlokāma laika līnija un karšu galerija – ļaus labāk saprast, kad un no kādām daļām izveidojās Latvijas kultūrvēsturiskie novadi, kādi vēstures posmi izdalāmi mūsu vēsturē, kādas valstis Latvijas teritorijā pastāvējušas, sākot no viduslaikiem, kas ar tām noticis, kāda ir valstiskuma vēsture Latvijas teritorijā. Laika līnijā iezīmēti paši būtiskākie mūsu zemes vēstures notikumi – gan politiskie un militārie, gan tie, kas veido mūsu kultūras mantojumu.

 

10. Vita Štelmahere

      Es dzīvoju zaļajā Latvijā

 

Reti kura valsts var lepoties ar 4 dažādiem gadalaikiem: balto ziemu, plaukstošo pavasari, zaļo vasaru un krāsaino rudeni. Mēs varam!
Reti kurā valstī mežs aizņem vairāk nekā pusi teritorijas, lai sevi sauktu par zaļo mežu zemi. Mēs varam!

Reti kurā valstī var atrast tik daudzus bezmaksas atpūtas objektus, ko uzturam un ik gadu piedāvājam apmeklēt Latvijas iedzīvotājiem. Mēs varam! Jo mums ir mammadaba, kas dzīvo Latvijas valsts mežos.

Šī grāmata kā labs dabas vērtību draugs atklās jaunajiem lasītājiem tās priekšrocības un vērtības, aicinot vairot dabas bagātības. Turklāt, lai dzīvotu zaļajā Latvijā, – par to ik dienas jārūpējas gan katram pašam, gan kopā ar tuvākajiem. Mēs varam!

 

11. Gundega Sēja

      Mana un tava Latvija

Ko tu zini par Latviju?

Tu noteikti kopā ar ģimeni atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, bet varbūt nezini, kā Latvija atkal tapa brīva.
Droši vien esi dzirdējis, kuru koku dēvējam par Latvijas nacionālo koku, bet nezini, kā radies tā vārds.
Ļoti iespējams, esi peldējies jūrā, bet brīnies, kāpēc Baltijas jūru mēdz dēvēt par Dzintarjūru.
Pasaule ir brīnumu pilna, un Latvija arī. Lai kas tu būsi nākotnē, atceries: tavas saknes ir šeit, brīnumu pilnajā Latvijā!

 

12. Dace Markota, Gunta Šustere

      Mana pirmā enciklopēdija. LATVIJA

Bagātīgi ilustrēta ar fotogrāfijām un Alises Landsbergas zīmējumiem grāmata palīdzēs bērniem labāk iepazīt mūsu skaisto un mīļo zemi, tās vēsturi, iedzīvotājus, kultūru un dabu. Grāmatas autores aicina lasītājus apmeklēt interesantākās pilsētas, nacionālos un dabas parkus, izstaigāt dabas takas un atklāt daudz interesantu faktu. Kartes, shēmas un zīmējumi palīdzēs izprast Latvijas vietu pasaulē un norises dabā. Grāmatā iekļauti arī dažādi uzdevumi, ierosmes pētījumiem un radošiem darbiņiem.

 

13. Ineta Bērziņa, Kristīne Skrīvele

      Mana Latvija. Himna, karogs, ģerbonis, svētku dienas un vēl...

Kas Latvijā valdīja senatnē?
Kādi ir mūsu valsts simboli?
Kā tika atklāts Brīvības piemineklis?
Kad pirmoreiz izskanēja “Dievs, svētī Latviju?”
Kā tika izcīnīta Latvijas brīvība?

Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atrodamas bagātīgi ilustrētajā grāmatiņā “Mana Latvija”. Tajā iekļauti arī daudzi dzejoļi, kas noderēs dažādās svētku reizēs.

 

14. Inese Paklone

      Latvijas dzimšanas dienas sala

Ingas un Paula ģimene nolemj, ka Latvijai ir jāuzdāvina kaut kas, kā tai nav, – sala jūrā. Latvijai ir gara un daudzveidīga jūras robeža, taču nav nevienas salas, tomēr ģimenei ir dažādas idejas un plāni, kā šo salu vai salas iegūt.

 

 

15. Tu esi Latvija. Dzejoļi bērniem

Lāčplēša diena, Latvijas dzimšanas diena, 4. maijs – svētki, kurus atzīmē ne tikai ģimenēs, bet arī bērnudārzos un skolās. Krājumā Tu esi Latvija apkopoti patriotiski un sirsnīgi dzejoļi bērniem par dzimteni. Te „savu” dzejolīti atradīs gan mazāki, gan lielāki bērni.

 

 

 

 

16. Juris Zvirgzdiņš

      Mūsu Latvija

Stāsts maziem lasītājiem, kurā skaidroti jēdzieni par un ap Latvijas valsti, piemēram, Latvijas himna, prezidents, Saeima, karogs, Satversme, ģerbonis, Brīvības piemineklis, 18.novembris u.c. Māksliniece Ilze Ramane.

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    13.11.2020
TWITTER
Iecavas novads
02 nov
Just posted a photo https://t.co/ZKmxoXmBmL