Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iekursim baltu vienotības uguni

13.09.2022 0

22. septembrī laikā no plkst. 20.00 līdz 21.00 atzīmējot Baltu vienības dienu, aicinām pievienoties Uguņu sasauksmes ugunskuram Iecavas parkā pie estrādes, tradicionālajā Jāņuguns vietā. 

Iekursim baltu vienotības uguni

Uguni kurs Iecavas sieviešu klubs ''Liepas'' un Gunta Saule.

Baltu vienības ugunskuri ir ikgadējs un mums svarīgs notikums. Notikums, kuru radām mēs paši. Ierosinājums, kas nāk no tautas. Sanākt savās sensenajās vai mūsdienu svētku vietās. Runāt ne tikai par tālo un skaisto, brīvo un dižo baltu tautu pagātni, bet arī par mūsu nākamību un stiprumu turpinājumā.

 

Reiz Māris Melgalvs rakstīja: 

"Tik cik būs uguņu uz katra kalna, 

Tik mēs arī te dzīvosim."

Tā ir. Un te runa ne tikai par uguņiem kalnu galos svētbrīžos un mūsu tautai svarīgos brīžos. Piemiņas un atcerēšanās brīžos, bet arī nākamības apliecinājumam - mūsu tautu arvien turpmākai un ciešākai vienībai un sadarbībai. Tie uguņi kalnu galotnēs ir mūsu siržu uguņi pirmām kārtām. 

 

Aicināts pievienoties ikviens interesents! Ar savu domu, ar savu dziesmu, ja iespējams, ar savu malkas pagalīti un rotu ugunij!

 

Lai uguns gaisma vieno baltu garīgo tēvzemi! Uguns uz tāla kalna ir zīme: mēs esam! Uguns iedegšana vienlaikus – vienotība.

 

Lai top! Lai līgo lepni mūsu dziesmas un mirdz mūsu ugunis!

Plašāk - ŠEIT.

Gunta Saule
Baltu Vienības uguņu iedvesmotāja Latvijā, Tradicionālās kultūras, izglītības un amatniecības biedrība JUMALA
Lapas informācija atjaunota:    13.09.2022