Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Noslēgusies «Plašā apvāršņa» konkursa 1.kārta

10.04.2015 0

Radošo konkursu jaunajiem lasītājiem organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi.

Noslēgusies «Plašā apvāršņa» konkursa 1.kārta
FOTO: no bibliotēkas arhīva

Konkurss iekļauts Raiņa un Aspazijas gada programmā «Pastāvēs, kas pārvērtīsies», un to finansiāli atbalsta Kultūras ministrija.

Projekta mērķis - atzīmēt Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, aktualizēt abu rakstnieku darbus, idejas un dzīvesstāstus mūsdienu jauno lasītāju pieredzē. Konkurss dod iespēju iesaistīt bērnus aizrautīgā lasīšanā un radošu uzdevumu veikšanā.

Pirmajā kārtā 1.-4.klašu skolēniem vajadzēja:

1) izlasīt Raiņa dzejoļus par lellīti Lolīti un uzrakstīt stāstu par savu lelli vai izvēlēties kādu Raiņa vai Aspazijas dzejoli un uzzīmēt to bilžu grāmatiņā vai komiksā;

2) izveidot Aspazijas karogu un Raiņa karogu.

Konkursā aktīvi iesaistījās Iecavas vidusskolas sākumklašu audzēkņi un skolotājas. Vērtēšanai tika iesniegti 70 bērnu veidotie darbi: domraksti, grāmatiņas un karogi.

Meitenes rakstu darbos stāstīja par savām lellēm un viņu piedzīvojumiem, savukārt zēni par plīša lācīšiem, sunīšiem, zaldātiņiem un traktoriem. Ilustrētās grāmatiņas bērni veltījuši abu klasiķu mīļākajiem un populārākajiem dzejoļiem: «Pasaciņa», «Raudoša debess», «Circenīša ziemas svētki», «Tāda es esmu», «Tā zilā ilgu puķe», «Zirņa bērni», «Dzimumdiena», «Mākonīts un mākonīte», «Grāmata», «Lellīte Lolīte».

Konkursantu darbus vērtēja skolotājas Evita Burceva, Anita Lauciņa, Janīna Prihodjko un bibliotekāre Ludmila Šteinberga. Interesantākie darbi tiks ieniegti LNB Bērnu literatūras centrā.

Rūpīgi izvērtējot visus darbus, žūrija par labākajiem atzina Artūra Baloža (2.a), Henrija Pļaviņa (3.a), Tīnas Naguravičas (3.a) un Initas Putniņas (3.a) darbus. Šie bērni piedalīsies Zemgales reģionālajā konkursā, kas notiks Bauskā 14. aprīlī, un pārstāvēs Iecavas novada bērnu bibliotēku. Konkursa 2.kārtas dalībniekiem būs jāprezentē savi karogi un jāveic Aspazijas un Raiņa daiļradei veltīti uzdevumi.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, pedagogiem par atsaucību un radošo ideju realizēšanu!

Bērnu veidotos darbus bibliotēkā var apskatīt visu aprīli.

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    10.04.2015
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6