Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Bērni uzzina, kā radās pūķis Rūķis un Kaķu māja

18.05.2015 0

13.maijā Bērnu bibliotēkā viesojās Mežotnes pagasta Strēlnieku bibliotēkas vadītāja, Bauskas literātu apvienības biedre Sandra Cīrule. Ar dzejnieci un rakstnieci tikās Iecavas vidusskolas 3.a, 4.a, 4.b klases skolēni un skolotāja Evita Burceva.

Bērni uzzina, kā radās pūķis Rūķis un Kaķu māja
FOTO: no bibliotēkas arhīva

Sandra Cīrule ir uzrakstījusi divas bērnu grāmatas. 2012.gadā iznāca «12+1 pasaka par pūķi Rūķi», kas stāsta par mazo, jauko, zaļo pūķīti Rūķi. Kā radās pūķis Rūķis? «Pūķis Rūķis piedzima ļoti slapjā gurķu gadā. Kad māmiņa un tētiņš ieraudzīja mazo, trauslo, zaļi pumpaino radībiņu, viņi bija tik aizkustināti, ka savā karstajā vecāku mīlestībā nosauca mazo par Rūķi.»

Nesen tika izdota grāmata «Kaķu māja», kas stāsta par Cīruļu ģimenes, draugu un paziņu kaķiem. Sandra dala visus cilvēkus divās kategorijās – kaķucilvēkos un suņucilvēkos, pieskaitot sevi pie pirmajiem. Dzejnieces mājās vienmēr ir bijuši kaķi, un viņa labi izpētījusi to paradumus un raksturus. Par iedvesmas varoņiem kļuvuši runči Maigonis un Laimonis, kaķenes Lelle un Esmeralda. Tie nokļūst dažādās smieklīgās situācijās, kas vienmēr beidzas laimīgi.

Būdama filoloģe, veidojot pasaku grāmatu, autore izmantojusi izplatītākos frazeoloģismus: laisties lapās, kārt zobus vadzī, pazaudēt galvu. Runcis Maigonis «pazaudēja galvu», to iebāžot šaurā trauka kakliņā. Kādam citam pūkainim bija «jākar zobi vadzī», jo viņam negaršoja piedāvātais biezpiens. Runči Laimonis un Maigonis «laižas lapās», spēlējot paslēpes un slēpjoties rudens lapu kaudzē. Viešņa pārbaudīja klātesošo izpratni par frazeoloģismiem.

Ar lielu interesi bērni klausījās pasaku fragmentu lasījumu, stāstīja par saviem mājas mīluļiem un iepazinās ar krāšņu grāmatas ilustrāciju prezentāciju. Ilustrācijām ir izmantotas autores fotogrāfijas ar kaķiem.

Pašlaik Sandra Cīrule strādā pie dzejoļu krājuma bērniem «Jančuks runčuks pūkains punčuks», kas turpinās kaķu tēmu.

Gatavojoties pasākumam, 3.a klases skolēni kopā ar skolotāju lasījuši klasē pasakas par pūķi Rūķi un veidojuši zīmējumus ar kaķu attēliem. Daži darbi tika uzdāvināti dzejniecei.

S.Cīrules dzejoļi regulāri tiek publicēti laikrakstā «Bauskas Dzīve» un lasāmi Bauskas literātu apvienības dzejoļu krājumos: «Mēs – no Bauskas» (1995), «Akmeņi zied» (2001), «Trešais vārds» (2011), «Sirds dzirde» (2013).

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    18.05.2015
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6