Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Visvairāk bezmaksas internetu izmanto centrā

26.10.2015 1

Šī gada vasarā noslēdzās projekts «Publisko interneta pieejas punktu attīstība Iecavas novadā», kā rezultātā ir izveidotas četras bezvadu interneta pieejas zonas: centra teritorijā (autoosta un tirgus), daudzdzīvokļu ēku iekšpagalma (domes rotaļlaukuma) teritorijā, automašīnu stāvlaukumā Rīgas un Skolas ielas krustojumā (kur atrodas 3D karte), kā arī pašvaldības dienas centrā «Iecavnīca».  

Visvairāk bezmaksas internetu izmanto centrā
FOTO: Ineta Bramane

 

Pirmo trīs mēnešu darbības statistikas apkopojums liecina, ka novada iedzīvotāji un citi apmeklētāji izmanto šo pakalpojumu, jo ir reģistrēti 10 297 unikālie klientu pieslēgumi. Visvairāk izmantotā bezvadu interneta zona ir centra teritorijā - 6748 pieslēgumi; pārējās vietās intervālā no 594 līdz 1914.

Iedzīvotāji, kuri vēlas aktīvi piedalīties un iekļauties sociālajos, kultūras un ekonomiskajos procesos, bet kuriem nav pieejas datortehnikai, droši var nākt uz dienas centru «Iecavnīca», kur šādiem nolūkiem ir pieejama projektā iegādātā datortehnika. Dienas centrā ir iespēja veikt krāsainas A4 un A3 izdrukas, kā arī dažādu izmēru dokumentu skenēšanu, pateicoties daudzfunkcionālajai iekārtai, kas iegādāta projekta ietvaros.

Kā informēja «Iecavnīcas» vadītājs Ģirts Majors, laika posmā no 1. jūlija līdz 20. oktobrim publisko interneta pieejas punktu ir izmantojuši 125 apmeklētāji. Viņš pieļauj, ka rudens/ziemas  sezonā apmeklētāju skaits varētu pieaugt.

Lai paaugstinātu iespējas izmantot bezmaksas internetu plašākām Iecavas novada sabiedrības grupām, nodrošinot piekļuvi elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai, atrodoties dažādās sabiedriskās vietās un pasākumos, pašvaldība turpinās paplašināt pieeju internetam. Nākamā gada budžetā plānots paredzēt līdzekļus bezvadu interneta zonas nodrošināšanai Iecavas parkā.

Projekts «Publisko interneta pieejas punktu attīstība Iecavas novadā» īstenots ar ERAF atbalstu 85% apmērā, nacionālais finansējums - 15%.

Iecavas pašvaldības bezmaksas interneta tīkla identifikators visās minētajās WiFi zonās ir IECAVA.

Ineta Bramane
projektu vadītāja

Komentāri - 1

  • 31.10.2015 13:54
    Elīna Rudzīte
    Cienījamie projekta rakstītāji! Lūgums labi apdomāt un izsvērt, vai dažādi pasākumi un parka teritorija ir īstā vieta bezmaksas interneta piekļuvei. Manuprāt parka teritorijai un pasākumiem ir pavisam cita funkcija. Uz publiskajiem pasākumiem iet, lai tos baudītu un klaisītos, bet uz parku - lai redzētu un dzirdētu dabu.
Autorizējies, lai komentētu, izmantojot:
Lapas informācija atjaunota:    26.10.2015
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE