Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Florbola apmales, bērnu trenažieri un daudz citu noderīgu ierīču

29.09.2016 0

Kārtējais mācību gads Iecavas novada izglītības iestādēm ir sācies ar sporta inventāra papildinājumu.

Florbola apmales, bērnu trenažieri un daudz citu noderīgu ierīču

 

Sešām novada mācību iestādām – Iecavas vidusskolai, Iecavas internātpamatskolai, Dzimtmisas pamatskolai, abām pirmsskolas izglītības iestādēm un sporta skolai - Izglītības un zinātnes ministrijas līdzfinansētā projekta «Sporta inventāra un aprīkojuma iegāde Iecavas novada akreditētajās vispārējās un profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs» ietvaros iegādāts inventārs vairāk nekā 7000 eiro apmērā. 

Daudzveidīgais inventārs izvēlēts atbilstoši katras izglītības iestādes vajadzībām: florbola spēles laukuma apmales, slēpju zābaki, līdzsvara pamatnes un vingrošanas paklāji, bērnu trenažieri, skrejriteņi un ritenīši, galda tenisa nožogojuma barjeras, vingrošanas soli un vingrošanas līdztekas.

Pateicoties šim projektu konkursam, izglītības iestāžu sporta materiālā bāze tiek uzlabota jau ceturto gadu pēc kārtas.

Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe atzinīgi novērtē jaunieguvumu: «Florbola laukuma apmales ir vērtīgs ieguvums, tās būtiski papildina skolas sporta bāzi. Aprīkojums ir mūsdienīgs un atbilst spēles apguves standartiem, kā arī ir nozīmīgs spēles apguves kvalitātes paaugstināšanā. Skolā jau veiksmīgi darbojas florbola pulciņš, ko vada Rolands Linejs, un skolēnu interese par šo sporta veidu pieaug.»

Pirmsskolas izglītības iestādes «Cālītis» audzēkņi un pedagogi ļoti priecājas par iespēju vairāku gadu garumā atjaunot un papildināt sporta inventāru. Ikdienā, veselības dienās un dažādos sporta pasākumos, kuros tiek iesaistīti arī izglītojamo vecāki, izmantojot vingrošanas paklājus, līdzsvara pamatnes, vingrošanas riņķus un citu sporta inventāru, bērniem tiek dota iespēja pilnveidot dažādas kustību prasmes un iemaņas (soļošanu, skriešanu, lēkšanu, rāpošanu, mešanu un ripināšanu), kā arī uzlabot fizisko īpašību attīstību (līdzsvaru, ātrumu, lokanību, spēku un koordināciju).

«Darbojoties ar daudzveidīgu, mūsdienīgu, kvalitatīvu un ergonomisku inventāru, izglītojamie kļūst brīvāki un atraisītāki, viņiem veidojas pozitīvs emocionālais noskaņojums un tiek pilnveidotas sadarbības prasmes,» uzsver metodiķe Marina Vesere un atzīst, ka iestāde labprāt turpinās šādu sadarbību ar Iecavas novada domi.

Kopējās projekta izmaksas 7341,02 eiro, no kuriem: LR valsts budžets – 3500 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 3841,02 eiro.

Ineta Bramane
Attīstības nodaļas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    30.09.2016
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m