Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Novadā būs vienota izskata ielu un nekustamo īpašumu informatīvās zīmes

30.03.2017 0

Līdz 2019. gada 1. aprīlim Iecavas novadā jābūt nomainītām visām nekustamo īpašumu un ielu nosaukumu un norāžu zīmēm.

To paredz saistošie noteikumi “Par kārtību, kādā noformējamas un izvietojamas ielu un nekustamo īpašumu nosaukumu/norāžu zīmes, ēku numuru vai nosaukumu plāksnes, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās (telpu grupu) informācijas zīmes Iecavas novadā”, kas nosaka ēku numerācijas, nosaukumu un ielu nosaukumu zīmju dizainu un izvietošanas kārtību.

Turpmāk nekustamā īpašuma nosaukuma vai numura plāksne atbilstoši noteikumu prasībām jāizvieto pie visiem nekustamajiem īpašumiem Iecavas novadā, kam ir piešķirta adrese. Par tās ierīkošanu atbildīgs īpašnieks.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem māju vai lauku sētu nosaukuma plāksnēm būs tumši zils fons ar baltu tekstu. Tās jānovieto redzamā vietā pie mājas fasādes, pagalmā vai pie iebrauktuves pagalmā.

Ēku numuru vai nosaukumu plāksnēm būs tumši zils fons ar baltu tekstu. Uz zīmes jānorāda ielas nosaukums, mājas numurs, norāde par ēkas piederību, apsaimniekotājs. Plāksne jānovieto pie nama fasādes vai žoga ielas pusē tā, lai uzraksts uz tās būtu labi saskatāms un salasāms.

Papildus ir atļauts izvietot mākslinieciski noformētas māju vai lauku sētu nosaukumu zīmes.

Norādes zīmēm, kuras mājas īpašnieks var ierīkot pēc savas iniciatīvas, būs dzeltens fons ar zilu tekstu. Virziena norādes uz māju vai lauku sētu jāizvieto vietā, kur īpašuma iebraucamais ceļš savienojas ar valsts vai pašvaldības ceļu. Līdzīgi tiks noformētas arī ielu, infrastruktūras, kultūras un tūrisma objektu norādes zīmes, kuras izvieto pašvaldība.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas informācijas zīmju nomaiņa un uzstādīšana jānodrošina nama apsaimniekotājam vai kooperatīvajai sabiedrībai.

Uz katra dzīvokļa ārdurvīm jāizvieto individuālais dzīvokļa numurs, par to ir atbildīgs dzīvokļa īpašnieks.

Norādzīmju sistēmas sakārtošanai noteikts divu gadu pārejas periods. Privātīpašniekiem īpašuma nosaukuma vai numura plāksne jāierīko līdz 2019. gada 1. aprīlim.

Tuvākā vieta, kur zīmes iespējams pasūtīt, ir SIA “Signum” Jelgavā, Lietuvas šosejā 2 (tālrunis 63023200); Rīgā pakalpojumu piedāvā virkne uzņēmumu. Individuālo dzīvojamo māju īpašniekiem jaunas zīmes izgatavošana maksās robežās no 10 līdz 30 eiro. Īpašnieki paši var izvēlēties, kurā uzņēmumā pasūtīt jaunā parauga zīmes.

Pārliecināties par esošo norāžu atbilstību saistošajiem noteikumiem, kā arī noskaidrot prasības iespējams ŠEIT.

Lelde Podniece-Jostmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    31.03.2017