Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» finālā prezentē Ģedules tiltiņu

21.03.2019 0

20. martā RTU Arhitektūras fakultātē norisinājās skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» fināls, kurā finālam izvirzītās būves skates žūrijai tika prezentētas vēlreiz. Restaurētais Ģedules upes tiltiņš Iecavā tika vērtēts skates nominācijā «Inženierbūves».

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» finālā prezentē Ģedules tiltiņu
FOTO: Diāna Goldmane

Finālistiem bija jāsagatavo vizuāla prezentācija, jāpastāsta, kā notika būvniecības darbi, kādi bija izaicinājumi, konstruktīvie un inovatīvie risinājumi, inženierbūves darbu sarežģītība, iebūvēto materiālu kvalitāte, kādu pienesumu sabiedrībai šis objekts sniedz. Tāpat bija jāpastāsta, kādēļ tieši finālam izvirzītā būve ir pelnījusi iegūt nosaukumu «Gada labākā būve Latvijā 2018».

Ģedules tiltiņu prezentēja un uz žūrijas un interesentu jautājumiem atbildēja Iecavas novada pašvaldības administrācijas Attīstības nodaļas vadītāja Ineta Bramane un SIA «M.A.-TAKA-7» valdes priekšsēdētājs un Ģedules upes tiltiņa restaurācijas projekta autors Arvīds Lieckalniņš. Viņš pastāstīja un fotogrāfijās parādīja, kā esošie akmeņi tilta rekonstrukcijas laikā tika sanumurēti, lai pēc tam tos varētu novietot atpakaļ turpat, kur tie vienmēr ir bijuši, un kā darbu veikšanā bija jāiegulda liels roku darbs. Savukārt I.Bramane norādīja, ka Ģedules tiltiņš ir nozīmīga Iecavas vēstures daļiņa un ka arī mūsdienās novada iedzīvotājiem un vietējiem uzņēmējiem tas ir svarīgs.

Skates 2. kārtā, kad žūrija būves devās apskatīt klātienē, katra būve ieguva vērtējumu, kas sastāda 70% no kopējās punktu summas. Finālā tika nopelnīti atlikušie 30%. Skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» rezultātus un laureātus paziņos svinīgā apbalvošanas ceremonijā Pasaules tirdzniecības centrā «Rīga» 28. martā.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS «Valsts nekustami īpašumi», Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas «Turība» Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu «Būvinženieris» un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Būves izvērtē 49 eksperti, kurus darbam žūrijā ir deleģējušas 26 valsts un būvniecības nozares sabiedriskās organizācijas. Skate notiek jau 21. gadu un ir Latvijas valsts simtgades svinību pasākums.

Diāna Goldmane
Lapas informācija atjaunota:    21.03.2019