Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Par sabiedrisko kārtību gādās Reģionālā pašvaldības policija

28.06.2019 0

No pirmās jūlija dienas Iecavā darbību sāks Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļa.

 

Par sabiedrisko kārtību gādās Reģionālā pašvaldības policija
FOTO: no RPP arhīva

Iecavas novada nodaļa atradīsies Iecavas centrā līdzās domes ēkai, adrese - Tirgus iela 7A-45, Iecava.

Līdz šim Valsts policijas sabiedriskajā kārtībā iesaistīto cilvēkresursu dēļ policijas ekipāžu skaits bija neliels, bet apkalpošanas teritorija – liela, kā rezultātā paildzinās policijas ierašanās laiks notikuma vietā.

Turpmāk 11 Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki par sabiedrisko kārtību Iecavas novadā gādās diennakts režīmā. Ņemot vērā, ka Iecavas novada nodaļa ir Reģionālās pašvaldības policijas struktūrvienība, tad arī turpmāk jaunizveidotās Iecavas nodaļas darbinieki izmantos apvienotās dežūrdaļas atbalstu, kā arī būs pieejama administratīvā un juridiskā bāze un  kopīgi tiks veikti preventīvie pasākumi noziegumu mazināšanas jomā.

Ieguvēji no šāda sadarbības projekta ir Iecavas novada iedzīvotāji, jo viņu dzīvesvietā visu diennakti tiks nodrošināta viena policijas ekipāža, kas uzraudzīs sabiedrisko kārtību un spēs operatīvi būt sabiedriskās drošības pārkāpuma vietā. Nepieciešamības gadījumos, piemēram, rupju sabiedriskā miera traucēšanas gadījumos, ko izraisa vairāki pārkāpēji (huligānisms, kautiņi utt.), varēs piesaistīt arī otru ekipāžu,kas uz notikumu ieradīsies 15-20 minūšu laikā no pārējām apkalpošanas teritorijām.

Uzsākot darbu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jomā Iecavas novadā, Reģionālā pašvaldības policija sākumstadijā realizēs principu – vispirms brīdini, taču atkārtotu pārkāpumu gadījumos tiks realizēta administratīvā prakse.

Māris Bomiņš
Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks
Lapas informācija atjaunota:    28.06.2019