Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Pēc pašvaldību reformas Iecava kļūs par pilsētu

02.09.2019 0

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projekts paredz, ka, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, Iecavai tiks noteikts pilsētas statuss. Dokumentā teikts, ka pēc reformas īstenošanas Bauskas novadā būs divas pilsētas - Bauska un Iecava.

Jau vēstīts, ka šī gada aprīlī Iecavas novadā notika publiskā apspriešana, kurā vairākums aptaujas dalībnieku (88,25% jeb 901 iedzīvotājs) atbalstīja Iecavas novada pilsētas statusa noteikšanu Iecavas ciemam. Maijā Iecavas novada dome nobalsoja «par» šo ieceri un jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) iesniedza attiecīgus dokumentus, lai sāktu apdzīvotās vietas statusa maiņu.

Iecavas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā ir paredzēta Iecavas ciema iespējamā statusa maiņa uz pilsētu. Iecava pilsētas statusam atbilst pēc visiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem - Iecava ir novada izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu infrastruktūru un ielu tīklu. 2019. gada 1. janvārī Iecavas novadā dzīvoja 9019 iedzīvotāji, no tiem Iecavas ciemā aptuveni 5700.

Pilsētas statusu piešķir ar Saeimas lēmumu, pamatojoties uz Ministru kabineta atzinumu.

Diāna Goldmane
Lapas informācija atjaunota:    02.09.2019