Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pašvaldības nostāja pret reformu joprojām ir negatīva

13.09.2019 0

«Labdien! Virtuāli sekojot līdzi informācijai par valsts ieplānoto administratīvi teritoriālo reformu, kaut kā vairs «nedzirdu» Iecavas novada balsi tajā visā. Vai tiešām pašvaldība ir nokārusi galvu un atmetusi cerības cīņā pret Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam? Tikko 19 pašvaldības apvienojās protestam pret reformu, bet Iecavas vārdu tajā neredzēju. Kāpēc tā? Vai iedzīvotāju parakstu vākšana bija «ķeksīša pēc»?» vaicā novada iedzīvotājs.

16. septembrī Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes ārkārtas slēgtajā sēdē, kurā paudīs Iecavas novada domes negatīvo nostāju pret administratīvi teritoriālo reformu (ATR) un brīvpusdienu nodrošināšanu 1.-4. klašu skolēniem no pašvaldības budžeta. Jāpiebilst, ka 19 pašvaldības, kuras parakstījušās par šīs ārkārtas sēdes sasaukšanu, ietilpst Vidzemes plānošanas reģionā; Iecavas novads nav daļa no tā.

4. septembrī Iecavas novada skolu direktori un vairāki pašvaldības administrācijas darbinieki Vecumniekos tikās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku. Tikšanās laikā Iecavas novada pārstāvji ministrei pauda savu negatīvo nostāju pret plānoto Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam.

Pēc Iecavas novada pašvaldības iniciatīvas sadarbībā ar LPS ir apzinātas pašvaldības, kuras vēlas paust viedokli par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu jeb novadu reformas likumprojektu, kas drīzumā tiks skatīts Ministru kabinetā. Uzrunai Ministru kabineta sēdes laikā ir pieteicies arī Iecavas novada domes priekšsēdētājs.

Vēl jāmin, ka ar Iecavas novada domes lēmumu jūlijā tika izveidota darba grupa, kas rūpīgi seko līdzi aktuālajai informācijai par ATR un kopīgi gatavo nosūtāmās «protesta» vēstules. Tāpat dome ir pasūtījusi pētījumu «Administratīvi teritoriālās reformas ietekmes izvērtējums uz Iecavas novada attīstību», kas ir jāizstrādā līdz šī gada beigām.

Aktuālo informāciju par ATR un Iecavas novada pašvaldības iesaisti tajā meklē: https://www.iecava.lv/lv/novads/administrativi_teritoriala_reforma/ .

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    13.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m