Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iegūst tie, kas no laikapstākļiem nebaidās

24.09.2019 0

Sestdien, 21. septembrī, Iecavas parkā pulcējās vairāk nekā 30 ģimeņu komandas, lai vecāki kopā ar bērniem dienas vidu pavadītu dažādās nodarbēs.

Iegūst tie, kas no laikapstākļiem nebaidās
FOTO: Beata Logina

Organizatori, protams, bija cerējuši, ka ieradīsies vēl vairāk interesentu, taču tie, kas no drēgnajiem laikapstākļiem nenobijās un pēc rīta lietus tomēr bija sadūšojušies aiziet uz parku, varēja darboties bez liekas burzmas un negaidot garās rindās.

Iecavas Jauniešu centra sagatavotajos izaicinājumos ģimenēm bija iespēja pārbaudīt savas sadarbības prasmes un veiklību, kā arī nesteidzīgi spēlēt dārza spēles - lielformāta «Cirku» un «Riču-raču», mest lidojošo šķīvīti. Jāteic, ka reti kura ģimene bija ieradusies pilnā sastāvā. Vairākās komandās kopā ar bērniem bija atnācis viens no vecākiem, bet daži jaunieši piedalījās vieni paši.

Šoreiz nebija svarīgi rezultāti, ātruma sekundes vai attāluma metri. Galvenais bija prieks par saturīgi kopā pavadīto laiku un jaunapgūtajām prasmēm. Vecāki mācīja bērniem, kā pareizi satvert knaģus un žāvējamo apģērbu piestiprināt pie veļas auklas. Paši mazākie apmeklētāji ar gavilēm izklaidējās mīkstajā bumbu baseiniņā. Ne tikai bērni, bet arī pieaugušie labprāt iemēģināja roku milzīgu ziepju burbuļu veidošanā. Foto kastes teltī, izmantojot dažādus aksesuārus, tapa uzjautrinošas bildītes, kas pēc pasākuma atgādinās par kopā pavadītajiem mirkļiem.

«Ar godu un lepnumu» visus uzdevumus centās izpildīt Kazāku ģimene - tētis Māris kopā ar dēlu Kārli un meitu Maiju. Iepriekšējā dienā feisbukā ieraudzījuši pasākuma afišu un izlēmuši: jāiet! Mamma gan nav tikusi, jo šajā laikā strādā. «Brīvdienās parasti kaut kur dodamies. Nekādu tradīciju mums nav, biežāk rīkojamies spontāni, ieraugām un iesaistāmies. Mēs daudz ceļojam - dažreiz tuvāk, dažreiz tālāk. Iecavā mēdzam apmeklēt arī 11. novembra un 18. novembra pasākumus, aktivitātes, kas tiek rīkotas pie muzeja,» pastāstīja Kazāki. Šoreiz ģimenēm piedāvātais pasākums visiem trim šķitis interesants. Viņi priecātos, ja arī turpmāk tiktu organizēts kaut kas līdzīgs, taču svarīgs ir norises laiks. Vislabāk, ja tas notiktu brīvdienās, kad bērni var piedalīties kopā ar vecākiem, jo ārpus Iecavas strādājošie darbdienu vakaros mājās atgriežas vēlu.

«Mums viss patīk, jo beidzot kaut kas notiek!» atzina Sintija Gučkova, kas uz pasākumu bija atvedusi bērnus Gustavu, Melāniju un draudzenes meitu Viktoriju. «Foršākais, ka bērni paši piedalās. Labi, ka var kustēties, nevis tikai sēdēt un skatīties, kas notiek uz skatuves. Sākumā viņi it kā negrib iet, bet pēc tam iepatīkas, ieiet azartā. Iecavā mēs ejam tikai uz bērnu pasākumiem, kaut gan tie notiek diezgan reti. Biežāk braucam uz citām vietām, kur bērniem ir interesanti. Mums būtu labāk, ja šādus pasākumus organizētu svētdienā, jo tad arī tētis ir mājās. Domāju, tas būtu labākais lielākajai daļai, jo sestdienās daudzi strādā un svētdienas ir brīvākas.»

Līdzīgas domas pauda arī Andis Ozoliņš, kurš ģimenisko pasākumu izbaudīja kopā ar dēlu Verneru. «Kopīgiem pasākumiem vislabākās dienas ir brīvdienas. Ap šo laiku cilvēki jau ir izgulējušies un labprāt iziet ārā no mājas. Darbdienu vakaros ne vienmēr gribas kaut ko vēl papildus darīt.» Andis uzskata, ka vairāk vajadzētu organizēt pasākumus jauniešiem, lai veicinātu viņu attīstību. Noderīgas būtu gan dejas, gan sporta pasākumi. Galvenais – lai atturētu jauniešus no dažādām negatīvām lietām un tā vietā piedāvātu kaut ko jēgpilnu.

«Dēls dzīvo Rīgā. Atbrauca ciemos, un izdomājām atnākt uz pasākumu. Mūs laikapstākļi nebiedē. Ja būtu lijis, mēs tāpat būtu nākuši, paņēmām līdzi lietussargu. Šī ir iespēja pabūt kopā un izdarīt kaut ko tādu, kas līdz šim nav darīts,» secināja Andis. Arī Verners to apstiprināja: puisim visvairāk patikusi lielo slēpju atrakcija, jo pirmo reizi tādu redzējis un pats izmēģinājis.

Gaidot pasākuma noslēguma loteriju, dalībnieki sildījās ar karstu tēju un dejoja DJ Bruno piedāvātās mūzikas pavadībā. Visi, kas sakrāja uzlīmes vismaz četros no pieciem noteiktajiem izaicinājumiem, saņēma konfekšu turzas, savukārt sešām komandām, kurām paveicās izlozē, guvums bija lielāks: trīs ģimenes tika pie dāvanu kartes no picērijas Pizza Mania, bet trīs daudzbērnu ģimenes saņēma iespēju izbaudīt nedēļas nogali prom no mājas rūpēm, proti, 19. un 20. oktobrī apmeklēt «Avārijas brigādes» parku un nakšņot viesu mājā «Turbas».

Pasākumā ar savu meistarklasi ciemojās Kendama Mārupe, kas organizēja kendamas turnīru un veiksmīgākajiem jauniešiem dāvināja balvas. Jaunākajā grupā vislabāk veicās Madaram Osim, bet vecākajā grupā – Kristeram Ratniekam.

Organizatori pateicas jauniešiem, kuri nesavtīgi un apņēmības pilni nāca palīgā, lai šī diena izdotos lieliska par spīti laika prognozēm: Amandai Kosai, Dārtai Ušackai, Annai Arhipovai, Viktorijai Celitanei, Matīsam Bolšteinam, Haraldam Štālam un Laurai Dombrovskai.

Šis pasākums bija pirmā aktivitāte projektā «Ģimenēm draudzīgas vides veidošana un ģimenes vērtību stiprināšana Iecavas novadā». Projekts tiek īstenots ar 100% Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, piešķirtais finansējums ir 4495,66 EUR.

Projekta mērķis - ģimenēm draudzīgas vides veidošana Iecavas novadā un ģimenes vērtību stiprināšana, pašvaldībai sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām (biedrībām). Paldies par ierosinājumiem un iesaisti pasākuma organizēšanā Iecavas sieviešu klubam ''Liepas'' un Dienas centram ''Iecavnīca''!

         

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    27.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
07 aug
Šodien Iecavu apmeklē pašvaldību izpilddirektori no visas Latvijas! Dienas pirmajā daļā notiek Pašvaldību savienība… https://t.co/ZZYdOZuq0o