Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Formāts KOPĀ un AKTĪVI strādā!

24.10.2019 0

Ar divu dienu ģimenisku, aktīvu un atraktīvu nedēļas nogali «Kopā un aktīvi» 10 iecavnieku daudzbērnu ģimenēm (3+) noslēdzās projekta «Ģimenēm draudzīgas vides veidošana un ģimenes vērtību stiprināšana Iecavas novadā» aktivitātes.

 

Formāts KOPĀ un AKTĪVI strādā!
FOTO: no Agitas Haukas un Līgas Bosko albuma

Īstenojot projektu, tika stiprināta pašvaldības Jauniešu centra un Dienas centra «Iecavnīca» sadarbība ar nevalstiskā sektora pārstāvi - biedrību «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»».

Projekta norišu īstenošanai tika iegādāts dažāds aprīkojums – dārza spēles un mīkstais baseins ar bumbām mazuļiem. Kopš bumbu baseina iegādes Dienas centrs «Iecavnīca» to izmanto nodarbībām, uz kurām jaunās māmiņas nāk kopā ar mazuļiem.

Projekta pirmā publiskā aktivitāte noritēja 21. septembrī Iecavas estrādē, kurp tika aicināti visi
iecavnieki. Piedaloties ģimeniskos izaicinājumos, bija iespēja tikt to 3+ ģimeņu vidū, kas tiek izlozēti dalībai nākamajā projekta aktivitātē.

Otrā aktivitāte bija nedēļas nogale «Kopā un aktīvi». Atbilstoši projektā plānotajam, mērķauditorija bija arī tās 3+ ģimenes, kuras sadarbojas ar pašvaldības Sociālo dienestu. Paldies dienesta atbildīgajām speciālistēm par jauku un atsaucīgu, darbīgu un motivētu ģimeņu pieaicināšanu dalībai šajā pasākumā.

Kā jau bieži gadās, dzīve ievieš korekcijas, un šī reize nebija izņēmums: dažādu apstākļu dēļ vairākas ģimenes nevarēja tikt, un tas tapa skaidrs tikai dažas dienas pirms brauciena. Liekot prātus kopā, tika meklētas un uzrunātas vairākas ģimenes, no kurām trīs bija elastīgas savu brīvdienu plānu pārkārtošanā un riskēja piedalīties pašvaldības organizētājā «avantūrā.»

Pateicoties Jauniešu centra vadītājas Ilzes Usānes un viņas kolēģu mūsdienīgajām idejām, «avantūru» veidoja atrakciju parka apmeklējums un «kulinārijas šovs» jeb katras ģimenes tradicionālo vakariņu gatavošana un kopīga degustācija, recepšu apmaiņa un socializācija.

Bet nu - par visu pēc kārtas. Sestdienas, 19. oktobra, rītā uz pašvaldības lielo, balto autobusu sanāca 48 lieli, mazi un pavisam mazi iecavnieki, lai dotos uz Lēdmani baudīt rudens krāšņumu no cita skatpunkta. Dienas pirmā daļa bija veltīta atrakciju parka «Avārijas brigāde» apmeklējumam, kur sajūsmai nebija robežu kā lieliem, tā maziem. Vasaras sezonai ierasto apmeklētāju pūļu netraucēti, iecavnieki baudīja visas piedāvātās atrakcijas kā privātā parkā. Projekta dalībnieki atzina: tur varētu nodzīvot visu dienu, ne tikai atvēlētās piecas stundas. Vasarā braukšot atkal – esot bijis tik labi un lustīgi! Visas lustes iemūžināja Iecavas sieviešu kluba «Liepas» pieredzes bagātās, arī 3+ mammas, Agita Hauka un Līga Bosko, kuras vadīja un uzraudzīja šo pasākumu.
Pēcpusdienā patīkami sagurušus projekta dalībniekus šoferītis Dainis nogādāja viesu namā «Turbas», kur ģimenes iekārtojās mājiņās, lai nedaudz atvilktu elpu pirms lielās vakariņu gatavošanas. Katrai ģimenei jau iepriekš tika sarūpēti pārtikas produkti saskaņā ar viņu pašu iesūtīto sarakstu 15 eiro vērtībā no projekta finansējuma. Un tad sākās gatavošanas process gandrīz divu stundu garumā. Iesaistījās visi, jo ēst gribējās!

Tika pagatavoti dažādi ēdieni, ko visi ar interesi zviedru galda formātā arī baudīja. Ģimenes tika aicinātas pastāstīt par sevi un savu ģimenes recepti. Pēc vakariņām kādu brīdi vēl bija spēks paspēlēt galda spēles, bet tad jau nogurums izrādījās stiprāks, un dalībnieki devās atpūsties.

Svētdiena vecākiem sākās, kā jau bieži ierasts, ar pankūku cepšanu ģimenei, bet te bija jauns izaicinājums – sasolītās plānās pankūkas gaidīja 48 cilvēki! Tās tapa no AS «Balticovo» dāsni atvēlētās gatavās pankūku mīklas. Kamēr mammas rūpējās par siltām brokastīm, bērni spēlēja galda spēles. Pabrokastojuši un smaidīgi projekta dalībnieki bija gatavi galda spēļu ģimeņu turnīram, kurā visi azartiski arī iesaistījās.

Paralēli tam ģimenes izstaigāja atpūtas kompleksa teritoriju - gan uzkāpa skatu tornī, gan mēģināja aptvert «Turbu» dižozolu, kā arī priecājās par mini zoo zvēriem. Pasākuma noslēgumā katra ģimene saņēma AS «Balticovo» sarūpēto dāvanu – uzņēmuma produkciju un skaistas krāsojamās grāmatiņas pašiem mazākajiem.

Lai gan sākotnēji pasākuma organizatori nedaudz satraucās par pašu izdomāto formātu, tas izdevās pat labāk, nekā varēja iedomāties! Par to arī pašiem ir milzīgs gandarījums, jo līdz šim pieredze rīkot tādu pasākumu vēl nebija bijusi.

No pasākuma dalībnieku atsauksmēm:

  • Jauki bija apzināties, ka daudzbērnu ģimenes mūsu novada pašvaldībai ir svarīgas.
  • Ļoti jauka iespēja ar ģimeni satuvināties.
  • Liela pateicība projekta rīkotājiem. Ļoti patika atrakciju parks. Mūsu ģimene pati nevarēja atļauties parka apmeklējumu.
  • Forša iespēja iepazīt citas ģimenes, sadraudzēties un iegūt jaunus draugus.
  • Tika kliedēts mūsu priekšstats, ka šādas aktivitātes tiek rīkotas tikai sociālā riska, nelabvēlīgām un maznodrošinātām ģimenēm.
  • Paldies par iespēju būt kopā un izbaudīt «Avārijas brigādi». Bērniem tas bija jauns piedzīvojums.
  • Esam sajūsmā par iespēju atpūsties un visai ģimenei kopā pavadīt laiku ārpus mājas.

Milzīgs paldies visiem: ģimenēm, kas bija gatavas pat ar zīdaiņiem un viņu mašīnām :) doties nezināmajā izaicinājumā; Jauniešu centra Ilzei par grandiozo organizatorisko ieguldījumu, veltot daudzas stundas, lai viss tiktu sarūpēts un noritētu, kā plānots; atsaucīgajām «liepām» – Agitai un Līgai, kas nepagurstošas uzraudzīja, iemūžināja un vadīja šo divu dienu pasākumu, lai viss noritētu bez aizķeršanās; Sociālajiem dienestam par jauko ģimeņu noorganizēšanu; šoferītim Dainim, kas, neraugoties uz daudzajiem autoceļu remontiem, līgani un eleganti izvizināja dalībniekus; pašvaldības lieldraugam AS «Balticovo», kas vienmēr dāsni atbalsta pašvaldību tās rīkotajos pasākumos.

Lai gan projektā plānotās aktivitātes ir beigušās, projektā iegādātais aprīkojums turpmāk tiks izmantots dažādos pasākumos novada iedzīvotājiem.

Projektu konkursa mērķis bija nodrošināt atbalstu pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām ģimenei labvēlīgas vides veidošanai sabiedrībā – daudzveidīgu ģimenisko vērtību popularizēšanas pasākumu organizēšanai. Projektā tika iekļauti pasākumi, kas vērsti uz ģimenes vērtību popularizēšanu sabiedrībā, dažādojot ģimeņu brīvā laika pavadīšanas iespējas un uzlabojot to kvalitāti.

Projekts īstenots ar 100% Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, piešķirtais finansējums - 4495,66 EUR.

Ineta Bramane
pašvaldības administrācijas Attīstības nodaļas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    24.10.2019
TWITTER
Iecavas novads
02 jūl
Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1.… https://t.co/R2LNm0aMZu