Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

LPS lūdz Saeimu reformas likumprojektu nodot atpakaļ Ministru kabinetam

06.11.2019 0

6. novembrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēde, kurā ar balsu vairākumu tika pieņemts lēmums lūgt Saeimu neatbalstīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu un nodot to atpakaļ Ministru kabinetam.

Uz tikšanos Rīgas pilī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu bija ieradušies daudzu pašvaldību vadītāji, lai pārrunātu demokrātijas principu ievērošanu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) gaitā un paustu savu viedokli par šobrīd Saeimai nodoto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto un Ministru kabineta (MK) atbalstīto likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, norādot gan uz likumprojekta trūkumiem, gan pārkāpumiem ATR gaitā, uzsvēra, ka ne pašvaldības, ne iedzīvotāji nav saņēmuši atbildes uz jautājumiem, kā izpaudīsies pašvaldības pakalpojumu kvalitātes uzlabošanās un kā tā tiks mērīta un ar ko salīdzināta, kāds mehānisms tiks izmantots, lai nodrošinātu līdzsvarotu pašvaldību iekšējo teritoriālo attīstību, kādi ir aplēstie reformas finansiālie ieguvumi un citiem. “Tik svarīgu reformu nedrīkst pamatot tikai ar pieņēmumiem, tai jābūt balstītai patiesos pierādījumos un visu aspektu izvērtējumā,” pauda LPS vadītājs.

Viņu atbalstīja un papildināja abi vietnieki – Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, aicinot valsts augstākās amatpersonas iesaistīties šajā Latvijai tik svarīgajā solī, kas var ietekmēt ne tikai tuvāko gadu nākotni, bet visu turpmāko valsts attīstību un iedziļināties Saeimai iesniegtajā dokumentā, kuram ir ļoti daudz trūkumu un nepilnību.

Vairāku pašvaldību vadītāji akcentēja atsevišķas reformas nianses, taču bija vienisprātis, ka reformai nepieciešams ekonomisks pamatojums, īpaši, kā tiks nodrošināta nomaļu dzīvotspēja, un reģionu attīstībai jākļūst par Nacionālā attīstības plāna prioritāti, to nedrīkst atstāt pabērna lomā.

LPS Dome pieņēma lēmumu par likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”. Ņemot vērā ATR nepietiekamo ekonomisko pamatojumu un to, ka nav saņemtas atbildes uz iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem, lūgt Saeimu neatbalstīt 1. lasījumā minēto likumprojektu un nodot to atpakaļ Ministru kabinetam, lai sagatavotu to atbilstoši demokrātijas principiem un starptautisko tiesību normām.

Gints Kaminskis. Par demokrātijas principu ievērošanu reformu īstenošanā

Jana Bunkus un Gunta Klismeta
LPS Komunikācijas nodaļa
Lapas informācija atjaunota:    06.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m