Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Vēlas noskaidrot sabiedrības viedokli

27.11.2019 1

Iecavas novada dome 26. novembrī pieņēma lēmumu neatbalstīt likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”, kurš paredz Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam.

25. novembrī Ikšķilē notika iedzīvotāju tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, kurā piedalījās arī Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks. Ikšķiles novada iedzīvotāju pārliecinošs vairākums iestājas par Ikšķiles novada kā atsevišķas administratīvās teritorijas saglabāšanu, taču tikšanās laikā J.Pūce norādīja, ka šāds variants nav iespējams.

Līdzīgā situācijā ir Iecavas novads. Laika posmā no šī gada 3. jūnija līdz 1. jūlijam tika veikta iedzīvotāju aptauja, kurā 97,4% aptaujas dalībnieku pauda atbalstu Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanai.

Arī Iecavas novada dome atbalsta Iecavas novada administratīvās teritorijas saglabāšanu, taču, ņemot vērā pēdējo dienu notikumus un esošo situāciju administratīvi teritoriālās reformas jautājumā, Iecavas novada dome uzskata par nepieciešamu meklēt alternatīvu risinājumu.

Dome vēlas noskaidrot sabiedrības viedokli šādā jautājumā: Vai domei vajadzētu izvērtēt iespēju veidot jaunu novadu kopā ar Baldones novada pašvaldību? Atbildēt uz jautājumu līdz 1.decembrim (ieskaitot) var šeit: https://forms.gle/7PauBhh6kdgfKN2w9 .

Diāna Goldmane

Komentāri - 1

  • 28.11.2019 08:38
    Doloresa Krese
    Labdien!
    Lai varētu izteikt savu viedokli, vismaz man, nepieciešams skaidrojums/apsvērumi, kāda atšķirība starp apvienošanos ar Bauskas novadu vai Baldones novadu? Iespējams, ka Baldones variantā ir vēlme saglabāt Iecavā administratīvo centru. Jā, varbūt mums iegumums, bet apvienojoties uzreiz jādomā arī par otru pusi - Baldoni, kāds ieguvums šajā novadā dzīvojošiem. Administratīvais centrs Iecavā, kā uz to nokļūt, ja nav savs auto vai arī pats nevadi automašīnu. Protams, esmu par Iecavas novada saglabāšanu esošajā versijā, bet nu jūtams, ka laikam ir bezcerība un skats Baldones virzienā ir salmiņa meklēšana. Skumji, ka valstī ievēlētajām iedzīvotāju interešu pārstāvošajām amatpersonām iedzīvotāju intereses ir absolūti liekas. Katrs grib ieiet vēsturē, bet ar "+" zīmi to izdarīt grūtāk, nu tad tā - uz pilnu klapi izārdīsim to, kas labs un nogalināsim arī dzīvotspējīgos. Skumji.
Autorizējies, lai komentētu, izmantojot:
Lapas informācija atjaunota:    27.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
27 okt
‼️Covid-19 izplatības dēļ Iecavas novada pašvaldības administrācija apmeklētājus pieņem pēc iepriekšēja pieteikuma… https://t.co/sgNy4n4wAt