Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Lai ģimenes novadā justos labi

28.11.2019 0

27. novembrī Iecavas novada pašvaldībā viesojās konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» vērtēšanas komisija.

Lai ģimenes novadā justos labi
FOTO: Diāna Goldmane

Vizīti Iecavas novada pašvaldībā komisija sāka pašvaldības administrācijā. Tur administrācijas darbinieki bija sagatavojuši prezentāciju, kurā skaidroja, kādēļ Iecavas novads ir pelnījis iegūt ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulu. Tika prezentēti dati par izglītību, brīvā laika pavadīšanas iespējām, veselības aprūpi, atbalstu dažādām sociālajām grupām, īstenotajiem projektiem un nākotnes iecerēm novadā.

Pašvaldības administrācijas Attīstības nodaļas vadītāja Ineta Bramane uzsvēra, ka Iecavas novadā ģimene ir vismaz trīs dažādu paaudžu kopums. Ja mēs runājam par ģimeni, tad ir jārūpējas par to, lai novadā justos labi gan bērniem un jauniešiem, gan vidējai paaudzei, gan senioriem. Lai akcentētu šo vēstījumu, klātesošajiem tika demonstrēti arī šogad tapušie video par Iecavas novadu.

Vērtētāji uzdeva dažādus jautājumus, piemēram, par interešu izglītību, ēdināšanas izmaksām izglītības iestādēs, ārpusģimenes aprūpi un pašvaldībā pieejamajiem pabalstiem. Komisija atzinīgi vērtēja to, ka pašvaldība katru gadu piešķir finansējumu biedrībām un iedzīvotājiem dažādu projektu īstenošanai un ka arī mācību iestāžu audzēkņiem katra mācību gada beigās ir iespēja saņemt naudas balvu par panākumiem mācībās un konkursos.

Vizīte Iecavā turpinājās pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Cālītis», Iecavas Mūzikas un mākslas skolā, kur muzikālu priekšnesumu bija sagatavojuši folkloras kopas «Tarkšķi» mandolīnisti, Iecavas Jauniešu centrā, Iecavas novada sociālā dienesta dienas centrā «Iecavnīca» un Iecavas pamatskolā, kur komisijai bija iespēja iepazīt skolēnu ēdināšanas kvalitāti un apskatīt PII «Dartija» jaunizveidotās grupas. Pa ceļam no vienas vietas uz citu novada viesi varēja aplūkot Iecavas novada stadionu, PII «Dartija» labiekārtotos rotaļu laukumus bērniem, Iecavas veselības centru, Skolas ielu un citas vietas.

Vērtēšanas komisijā bija pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, sadarbības platformas «Demogrāfisko lietu centrs» un nodibinājuma «Fonds Mammām un Tētiem».

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. decembrī svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā, kur tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības – pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Tās saņems naudas balvu 15 000,00 EUR apmērā.

Tiks noteikta arī «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019», kura iegūs naudas balvu 25 000,00 EUR apmērā. Komisija var noteikt papildu nominācijas kādā no pakalpojumu grupām, kas tiek vērtētas konkursa ietvaros. Papildu naudas balvas nominācijās paredzētas vismaz 15 000,00 EUR apmērā.

Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    28.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn