Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Aktuāla informācija Iecavas novada iedzīvotājiem saistībā ar «Covid-19» izplatību (Papildināts 16.03.2020.)

13.03.2020 0

Saistībā ar koronavīrusa «Covid-19» straujo izplatību un informāciju par saslimšanas gadījumiem Latvijā, Iecavas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumus par drošības pasākumiem iedzīvotājiem un pašvaldības iestāžu darbiniekiem.

Izdots Iecavas novada pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieka Normunda Vāvera rīkojums pašvaldības, struktūrvienību vadītājiem, kapitālsabiedrību valdes locekļiem un pašvaldības aģentūras direktoram, sākot ar 2020. gada 13. martu, atcelt kultūras, sporta un citus publiskos pasākumus, kā arī atcelt  darbinieku komandējumus dalībai semināros, konferencēs, sanāksmēs un citos pasākumos.

Ir pārtraukts mācību process klātienē visās vispārējās izglītības iestādēs, nodrošinot mācības attālināti. Ir pārtraukts visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību process (treniņi, sacensības un mēģinājumi).

(Papildināts 16.03.2020.) Novadā apmeklētājiem ir slēgtas: Iecavas vidusskola, Iecavas pamatskola, Iecavas novada sporta skola «Dartija», Iecavas Mūzikas un mākslas skola, Iecavas Jauniešu centrs, dienas centrs «Iecavnīca», Iecavas kultūras nams un visas novada bibliotēkas. Nepieciešamības gadījumā ar katru iestādi aicinām sazināties telefoniski vai e-pastā.

(Papildināts 16.03.2020.) Iecavas novada stadions apmeklētājiem ir atvērts! Darba laiks: darbdienās – no plkst. 8.00 līdz 20.00; sestdienās un svētdienās – no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši «Covid-19» skartās valstis vai teritorijas, nav bijis kontaktā ar «Covid-19» saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

 

Līdz 2020. gada 14. aprīlim Iecavas novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs un Iecavas novada pašvaldības administrācija pārtrauc iedzīvotāju apkalpošanu klātienē.

Par pakalpojumu pieteikšanu elektroniski un, lai saņemtu konsultāciju, Iecavas novada iedzīvotāji var zvanīt pa tālruni 63974907 un rakstīt e-pastā iecava@pakalpojumucentri.lv.

Pašvaldības administrācijas kase pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē. Maksājumus par nekustamā īpašuma nodokli lūdzam veikt, izmantojot kredītiestāžu internetbankas.

Dzimtsarakstu nodaļa bērna dzimšanas un personas miršanas fakta reģistrāciju un apliecību izsniegšanu veiks pēc iepriekšējas sazināšanās pa tālr.63941773.

Iesniegumus pašvaldības pakalpojumiem lūdzam iesniegt elektroniski pa e-pastu dome@iecava.lv, informācija pa tālr.63941301, 63941991.

(Papildināts 16.03.2020.) Iecavas novada Sociālais dienests klientus apkalpo telefoniski (63942241; 63942240) un e-pastā socdienests@iecava.lv.

 

Aicinām iedzīvotājus šajā laikā aktīvāk izmantot drošas saziņas iespēju – valsts pakalpojumus pieteikt un saņemt elektroniski (pamācība). Īpaši tas attiecas uz dažādu pabalstu pieteikšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, dzīvesvietas deklarēšanu, dažādu izziņu saņemšanu no valsts reģistriem. Tieši tāpat elektroniski var nosūtīt iesniegumu jebkurai iestādei, iesniegt gada ienākumu deklarāciju u.c.

Visus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pakalpojumus var saņemt elektroniski VID elektroniskajā sistēmā, kā arī zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī uzdodot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā «Sarakste ar VID».

Lūdzam iedzīvotājus būt vērīgiem, ievērot Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus, rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību, atcelt plānotos braucienus uz «Covid – 19» skartajām valstīm, rūpīgi izvērtēt piedalīšanos publiskos pasākumos un došanos ārpus Latvijas teritorijas.

 

Aicinām sekot līdzi aktualitātēm valstī saistībā ar «Covid – 19» šeit:

Slimību profilakses un kontroles centrs https://spkc.gov.lv/lv/

Veselības ministrija http://www.vm.gov.lv/

LATVIJAS REPUBLIKAS ĀRLIETU MINISTRIJA https://www.mfa.gov.lv/

 

Paldies par atbildību un sapratni!

Lapas informācija atjaunota:    25.03.2020