Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iecavas centrā ierīkota rotaļu un sportisko aktivitāšu zona

27.05.2020 0

Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitātēm, kura būs saistoša gan dažāda vecuma bērniem, gan pieaugušajiem un senioriem. Laukums ikvienam ir brīvi pieejams jebkurā diennakts laikā.

Iecavas centrā ierīkota rotaļu un sportisko aktivitāšu zona
FOTO: A. Kļaveniece

Sākums jaunajam rotaļu laukumam bija tīkla piramīda, kas šajā vietā pirms vairākiem gadiem  tika ierīkota ES līdzfinansētā projekta «Brīvā laika pavadīšanas un sportisko aktivitāšu iespēju dažādošana” ietvaros. Vēl divas šādas pašas brīvā laika pavadīšanas iekārtas tika ierīkotas pie Iecavas pamatskolas un  Dzimtmisas pamatskolas.

Vietā, kur jau iepriekš uzstādīta tīkla piramīda, ierīkotas 13 jaunas rotaļu un brīvā laika pavadīšanas iekārtas: dažādas šūpoles, trošu ceļš, zemē iebūvēts batuts, akmensmasas galda tenisa galds, vairāki aktivitāšu kompleksi, kā arī soliņi ar atkritumu urnām.

«Neraugoties uz daudzveidīgo, brīvi pieejamo sportiskā un brīvā laika pavadīšanas piedāvājumu - novada stadions (futbola, basketbola, tenisa/volejbola laukums un āra trenažieri), ielu vingrošanas, pludmales volejbola, hokeja un rotaļu laukums Iecavā – mūsdienās sabiedrības pieprasījums pēc aktivitāšu dažādošanas aizvien pieaug.  Tādēļ jaunizveidotajā laukumā ir uzstādītas iekārtas, kādas līdz šim novadā nav bijušas,» skaidro pašvaldības administrācijas Attīstības nodaļas vadītāja Ineta Bramane. «Iekārtu daudzveidīgums ļauj vienlaikus dažādās aktivitātēs iesaistīties ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem, bērnu vecākiem un vecvecākiem, veicinot brīvā laika pavadīšanu ģimenes lokā.

Pozitīvi ir tas, ka atpūtas un sportisko aktivitāšu zona pastarpināti īsteno arī veselības veicināšanas funkciju, piemēram, attīsta līdzsvara un koordinācijas izjūtu, stiprina roku, kāju muskuļu grupas un dziļo muskulatūru.»

Pirms ķerties klāt rotaļām un sportiskām aktivitātēm, ikvienam ir jāiepazīstas ar laukuma lietošanas noteikumiem. Tajos ir norādīts, cik cilvēku vienlaikus drīkst izmantot katru iekārtu, ko nedrīkst darīt, kur jāvēršas gadījumos, ja notikusi nelaime vai tiek konstatēts laukuma lietošanas noteikumu pārkāpums. Bērnu vecākiem pašiem ir jāseko līdzi tam, kā viņu atvases uzvedas atpūtas zonā un jāaizrāda, ja noteikumi netiek ievēroti. Tas, cik ilgi ierīces kalpos, atkarīgs no tā, cik apzinīgi būs to lietotāji.

«Jaunais laukums ir pašvaldības policijas redzeslokā. Pievēršam pastiprinātu uzmanību atpūtas zonā notiekošajam, bērnu drošībai un tam, kā tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības noteikumi. Darba pienākumu veikšanā tiek izmantoti arī tehniskie palīglīdzekļi – videonovērošanas kameras, kuras ir izvietotas gan policijas automašīnās, gan uz darbinieku apģērba,» komentē Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas vadītājs Gundars Dzenis. Atgādinām, ka gan iekštelpās, gan ārā pašlaik vienlaikus pulcēties drīkst ne vairāk kā 25 personas!

Plānots, ka drīzumā laukumā tiks uzstādīta arī videonovērošanas kamera, kura ļaus sekot līdzi atpūtas zonā notiekošajam. Tāpat tur tiks izvietots stends ar vēsturisku informāciju un attēliem par to, kas šajā vietā ir bijis iepriekš, tādējādi popularizējot novada kultūrvēsturisko mantojumu. «Aktivitāšu laukuma apmeklējums daudziem būs kā neliela vēstures stunda. Imanta Lancmaņa grāmatā par Iecavas muižu minēts, ka reiz tajā vietā ir bijusi Iecavas mācītājmuižas māja – skaista, ampīra stila ēka -, no kuras ir saglabājusies viena liecība – 1862. gadā stādīts ozols,» piebilst I.Bramane.

Laukums tapis projekta «Jauna rotaļu laukuma izveide - brīvā laika pavadīšanas un sportisko aktivitāšu iespēju dažādošanai Iecavas novadā» (Nr. 19-06-AL07-A019.2201-000004) ietvaros. Darbus veica uzņēmums SIA «GoPlay» par līgumcenu 50 700,71 eiro (ar PVN). Projekta publiskais finansējums (ELFLA) - 22 500 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 29 698,96 eiro.

 

   

Diāna Goldmane
Lapas informācija atjaunota:    26.07.2021