Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

46 pašvaldību vadītāji nosūtījuši Valsts prezidentam vēstuli

16.06.2020 0

46 Latvijas pašvaldību, tai skaitā arī Iecavas novada, vadītāji ar kopīgu vēstuli ir vērsušies pie Valsts prezidenta Egila Levita, aicinot neizsludināt Saeimā pieņemto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.

Pašvaldības uzskata, ka pieņemtais likums ir nekvalitatīvs, nepietiekami argumentēts un atbilstoši šim likumam paredzēts īstenot nedemokrātiski virzītu administratīvi teritoriālo reformu (ATR).

Jau kopš brīža, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Juris Pūce sāka darbu pie ATR īstenošanas, pašvaldības iebilda pret tās īstenošanu tādā veidā, kādā tas tika darīts. ATR likuma pieņemšanas norise esot parādījusi, ka dialogs ar vietējo pašvaldību iedzīvotājiem ir bijis nekvalitatīvs, valdība neesot spējusi atbildēt uz pašvaldību politiķu un Saeimas deputātu jautājumiem, kā jaunais dalījums nodrošinās labāku visas valsts un katras tās teritorijas attīstību un kā novērsīs nomaļu efektu.

Vēstulē tiek vērsta uzmanība uz galvenajiem iebildumu aspektiem, piemēram, izstrādātā ATR modeļa ieviešana norit vienas ministrijas paspārnē atrauti no citām nozarēm; iztrūkst detalizēta analīze par līdzšinējās teritoriālās reformas ieguvumiem un trūkumiem; uz likuma iesniegšanas brīdi sagatavotie apvienojamo pašvaldību profili saturēja būtiskas kļūdas, un jaunajām administratīvajām teritorijām šādi profili netika izveidoti, kaut arī pašvaldības to lūdza.

Ar pašvaldību un iedzīvotāju pretenzijām par ATR likumprojektu un tā izskatīšanas procedūru pašvaldību domes vairākkārt ar vēstulēm un iesniegumiem ir vērsušās pie Valsts prezidenta, Saeimas frakcijām un komisijām, Ministru kabineta un VARAM, taču atbildes bijušas sausi formālas vai vispār netika sniegtas. Pašvaldībām nav pieņemami, ka valstī faktiski nedarbojas demokrātijas pamatprincipi, jo vietējo pašvaldību un iedzīvotāju viedokļi netiek ņemti vērā.

Ar vēstuli var iepazīties šeit.

Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.06.2020
TWITTER
Iecavas novads
21 sep
Palīdzi apkopot ierosinājumus turpmākajai kultūras dzīves organizēšanai – atvēli 5 minūtes sava laika un aizpildi a… https://t.co/E9D01yCjIu