Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Laukumu atklās ar 3x3 basketbola sacensībām

12.08.2020 0

Noslēgumam tuvojas projekts «Daudzfunkcionāla sporta laukuma izveide Iecavas novadā» (Nr. 19-06-AL07-A019.2201-000003). Tas īstenots ar mērķi veicināt iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos un paplašināt veselīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Laukumu atklās ar 3x3 basketbola sacensībām
FOTO: R.E. Liepiņa

Iecavā, Sporta ielā 4 ir izveidots daudzfunkcionāls sporta laukums, kuru būs iespējams transformēt, pielāgojot dažādām aktivitātēm, piemēram, ziemā - slidošanai un ledus boulingam, vasarā – inline hokejam, florbolam, ielu futbolam un basketbolam. Jau svētdien, 23. augustā, jaunajā laukumā notiks Iecavas novada kausa izcīņas 3x3 basketbolā 3. posms, kas simboliski iezīmēs laukuma atklāšanu.

Augusta sākumā par pašvaldības līdzekļiem uz laukuma asfalta uzvilktas gan sporta spēlēm nepieciešamās līnijas, gan dažādu konfigurāciju līnijas riteņbraukšanas prasmju uzlabošanai un «Klasīšu» laukums, atvesti pārvietojamie basketbola grozi. Jau tuvākajā laikā laukumu papildinās florbola vārti, bet ziemā - arī hokeja vārti. Līdzās laukumam ir novietots stends ar informāciju par stadionu, kas kādreiz atradies daudzfunkcionālā sporta laukuma vietā, un ūdensdzirnavām, kas atradušās netālu.

Pēc tirgus izpētes pašvaldība līniju vilkšanu uzticēja uzņēmuma SIA «Sporta tehnoloģijas» speciālistiem par kopējo summu 1331 eiro (ar PVN), savukārt laukuma izbūvi veica uzņēmums SIA «STRABAG» par līgumcenu 55 720,33 eiro (ar PVN). Projekta publiskais finansējums (ELFLA) ir 22 500 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 33 220,33 eiro.

Laukums izbūvēts ar minimālu virsmas kritumu, lai ziemā vieglāk būtu uzliet ledu, taču tagad pēc lietusgāzēm rodas problēma - uz laukuma krājas ūdens. Būvnieki centušies šo problēmu atrisināt, izurbjot asfaltā caurumus un laukuma malās izfrēzējot padziļinājumus, lai paātrinātu ūdens noteci, skaidro pašvaldības administrācijas būvniecības speciālists Vadims Remeiķis. Ja lietusūdens turpinās krāties, iespējams gar laukuma malu būs jāizveido lēzens padziļinājums, taču šie darbi varētu notikt reizē ar skeitparka būvniecību. Plānots, ka skeitparks atradīsies blakus daudzfunkcionālajam sporta laukumam, un pašlaik rit šī objekta būvniecības iepirkuma procedūra.   

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    12.08.2020
TWITTER
Iecavas novads
18 jan
Tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma 2021.gadam izsūtīšana. Aicinām to saņemt elektroniski e-pas… https://t.co/4GLjDckRvV