Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Radīta tiešsaistē pieejama pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platforma

12.11.2020 0

Tiešsaistē lietojamo rīku izstrādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” (Jāņa sēta).

Pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platforma ļauj kartē pārlūkot un analizēt specifisku informāciju par Latvijas pašvaldībām dažādos griezumos un detalizācijā. Apjomīgā datu kopa sniedz informāciju par sociāli ekonomiskās situācijas aspektiem visā Latvijas teritorijā, turklāt lielākā daļa no platformā iekļautās informācijas ir Latvijā unikāla.

Platformas saturā uz kartogrāfiskā pamata atspoguļoti ne tikai galvenie pašvaldību reformas pētījumu rezultāti, bet arī pirmo reizi Latvijas vēsturē, pamatojoties uz Jāņa sētas, sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un Centrālās statistikas pārvaldi un citiem partneriem, veiktajiem pētījumiem ir redzama mūsu labklājības pamata – vairāk nekā 100 000 Latvijas uzņēmumu vietējo vienību - radītā pievienotā vērtība gan nozaru, gan apakšnozaru griezumā. Minētā informācija kartē aplūkojama gan adrešu un apdzīvoto vietu detalizācijā, gan apkopotā veidā – esošo un apvienoto pašvaldību griezumā.

Pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platformas tematiskās informācijas attēlošanai pamatā izmantots Jāņa sētas karšu pārlūks, informācija tiek atjaunota ne retāk kā reizi ceturksnī un sākot no 12. novembra, līdz ar pētījuma materiāliem, būs pieejama VARAM mājaslapā.

12. novembrī plkst.15:00–16:00 tiešsaistes pasākumā notiks šīs platformas prezentācijas pasākums. Tiešraide būs skatāma arī ministrijas Facebook lapā, informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Dokuments (PDF): Administratīvi teritoriālās reformas ģeotelpiskās plānošanas platformas (“Latvijas ATR kartes”) apraksts un ieteikumi lietotājiem

ATR ģeotelpiskās plānošanas platforma: ŠEIT

Lapas informācija atjaunota:    12.11.2020