Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Krīzes brīdī palīdzēs «Drošības poga»

07.12.2020 0

ERAF Interreg Latvijas-Lietuvas programmas projekta «Paaudžu iespēju stiprināšana sociālās iekļaušanās veicināšanai» (LLI-513, Power of Generations) ietvaros desmit Iecavas novada iedzīvotājiem būs pieejama «Drošības poga». Ko tas nozīmē cilvēkam?

 

Pakalpojums «Drošības poga» ietver klienta diennakts uzraudzību un psiholoģisko atbalstu, izmantojot īpašu sistēmu – saziņas iekārtu un signālpogu, kas atrodas cilvēkam uz aproces vai kā kulons iekārta kaklā.

«Drošības poga» paredzēta cilvēkiem, kuriem ir mazāk iespēju par sevi rūpēties. 24 stundu saikne ar Zvanu centru garantē drošības sajūtu gan klientam, kurš saņem «Drošības pogas» pakalpojumu, gan viņa tuviniekiem (atrodoties darbā, atvaļinājumā, komandējumā, citā dzīves vietā vai pilsētā). «Drošības pogas» pakalpojumu iecavniekiem nodrošinās biedrība «Latvijas Samariešu apvienība» (LSA) sadarbībā ar Iecavas novada Sociālo dienestu.

«Drošības poga» ir ērta lietošanā – krīzes brīdī atliek piespiest signālpogu un informēt par to, kas atgadījies. Signāls Zvanu centrā nonāk no jebkuras vietas dzīvoklī vai mājā. Vienlaikus ar signāla saņemšanu Zvanu centra operatoram datora ekrānā redzama iepriekš apkopota informācija par personu – veselības stāvoklis, kontaktpersonas, kas palīdz operatīvāk un precīzāk nodrošināt palīdzību. Ja nepieciešams, situācijas risināšanā tiek iesaistīti operatīvie dienesti, piemēram, neatliekamā medicīniskā palīdzība, policija, ugunsdzēsēji. Poga darbojas 200 metru rādiusā no ierīces.

Sociālā dienesta darbinieki 27. novembrī tikās ar LSA pārstāvi un vienojās, kā šo pakalpojumu kvalitatīvi nodrošināt. Labākais risinājums ir, ja par tuvāko kontaktpersonu cilvēkam ir kāds netālu dzīvojošs tuvinieks vai kaimiņš. Tas var būt svarīgi, ja cilvēks ir mazāk kustīgs un kādu apsvērumu dēļ nokrīt. Tad tuvākie var ātrāk reaģēt, saņemot informāciju no LSA centra.

Pašlaik «Drošības poga» ir pieejama sešiem cilvēkiem. Tuvāko dienu laikā tiks apmeklēti vēl četri seniori. Šāds pakalpojums ir jauninājums novadā, tāpēc iespējamas neskaidras situācijas, kuras būs jārisina. Atsauksmes varēsim gūt tikai pēc laika, kad pakalpojuma ņēmēji būs ar to apraduši.

Kopējais projekta finansējums: 239 702,76 EUR (t. sk. ERAF līdzfinansējums 203 747,34 EUR). Projekta finansējums Iecavas novada pašvaldībai: 98 708,05 EUR (t. sk. ERAF līdzfinansējums  83 901,84 EUR, 10% Iecavas novada pašvaldības administrācija).

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Iecavas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Sigma Strautmale
Iecavas novada Sociālā dienesta vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    15.04.2021