Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Sociālais darbs uz elektrovelosipēda

12.05.2021 0

Sociālais darbs uz elektrovelosipēda
FOTO: Ineta Bramane

Pašvaldība ir iegādājusies četrus elektrovelosipēdus pašvaldības iestādes «Iecavas novada Sociālais dienests» darba procesa nodrošināšanai.

Iepirkums veikts saskaņā ar Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projektā «Paaudžu iespēju stiprināšana sociālās iekļaušanās veicināšanai» (LLI-513) Power of Generations paredzēto.

Projekta mērķis ir uzlabot mājas aprūpes un dienas aprūpes sociālo pakalpojumu pieejamību un efektivitāti Pakrojas (Lietuva) un Iecavas (Latvija) pašvaldībā vientuļiem senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un sociālā riska ģimenēm ar bērniem.

Velosipēdus plānots izmantot mobilās aprūpes grupas ikdienas darbā, lai dotos pie klientiem, kuriem nepieciešama aprūpe mājās, veicot iepirkumus. Velosipēdi atvieglos arī sociālo darbinieku darbu, veicot klientu apsekošanu.

Jaunos velosipēdus darbinieki pirmo reizi izmēģināja 27. aprīlī. Ar diviem velosipēdiem pirmie 25 kilometri jau veikti, un atsauksmes ir lieliskas!

Elektriskie velosipēdi – tā ir lieliska alternatīva sociālo darbinieku ikdienas mobilitātei un darba pienākumu optimizēšanai, kā pilsētvidē, tā arī ārpus tās. Šādi velosipēdi bez piepūles ļauj pārvietoties gan pa asfaltētiem ceļiem un taciņām parkā, gan pa zemes ceļiem, kā arī pārvarēt kāpumus. Tie ir lieliski piemēroti nelielu kravu pārvadājumiem; ar pilnu akumulatoru iespējams nobraukt līdz 100 kilometriem. Pat ja akumulators izlādējas, ar to var atgriezties mājās, minot pedāļus kā parastam velosipēdam. Papildus iepriekšminētajam, tas ir videi draudzīgs transportlīdzeklis un lieliska alternatīva jau ierastajiem ikdienā lietotajiem automobiļiem.

Elektrovelosipēdus tirgus izpētes rezultātā piegādāja firma «AQUA PRO» par kopējo summu 9560,75 eiro.

Kopējais projekta finansējums: 239 702,76 eiro (t. sk. ERAF līdzfinansējums 203 747,34 eiro). Projekta finansējums Iecavas novada pašvaldībai: 98 708,05 eiro (t. sk. ERAF līdzfinansējums 83 901,84 eiro, 10% Iecavas novada pašvaldības administrācija).

 

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Iecavas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Ineta Bramane un Sigma Strautmale
Lapas informācija atjaunota:    05.08.2021