Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Rudens mirkļus noķer ‘’Iecavas detektīvā’’

21.10.2021 0

Rosinot iedzīvotājus izkustēties un rudens tumšo laiku pavadīt aktīvi, divas nedēļas katru vakaru pulksten 19.00 Iecavas Jauniešu centra sociālo mediju kontos tika publicēts uzdevums ar mērķi Iecavā un tās apkārtnē atrast konkrētus objektus un pie tiem nofotografēties.

Rudens mirkļus noķer ‘’Iecavas detektīvā’’
FOTO: Ivars Jurbergs

Spēle sākās ar vienkāršiem, visiem zināmiem tūrisma objektiem Iecavā, taču katru dienu uzdevumi kļuva arvien āķīgāki. Lai tiktu pie objektu saraksta, dalībniekiem nācās risināt dažādas mīklas, šifrēt kodus, kā arī izmantot mūsdienās pieejamās viedās tehnoloģijas.

Vairākums komandu uzdevumu izpildei ķērās klāt uzreiz pēc publicēšanas, lai uz dažādiem objektiem paskatītos lukturīšu gaismā. Daži dalībnieki izmantoja iespēju spēlē iesaistīties sev vēlamā brīdī, tādējādi dažādojot savus ikdienas pastaigu un velo maršrutus.

Patiess prieks, ka spēle izvērtās par saliedēšanās pasākumu daudzām ģimenēm, jo tika pārstāvētas dažādas paaudzes, iesaistot pat ļoti jaunus ‘’detektīvus’’.

Visi rezultāti pieejami ŠEIT

Attēlos: pirmo 5 vietu ieguvēji.

 

Ātrāko ‘’detektīvu’’ pjedestāls

Pārliecinoši 1. vieta komandai Katanas atkarīgie zibeņi (Eva Gorškova, Kristīne Kalniņa, Zane Gorškova, Sergejs Gorškovs) 121 punkts.

2. vieta Kalniņu ģimenei (Armands, Maira un Arvis Kalniņi) – 96 punkti.

3. vieta ar fantastisku sniegumu pēdējos posmos, tādējādi apsteidzot vairākas komandas, Laimīgie -36,6 (Māris, Ilze un Austris Augusti, Aldis Sviķis, Dina Sviķe) - 89 punkti.

‘’Īsti jau negribējās mainīt ikdienas ieradumus, pastaigu maršrutus. Viss tika atlikts uz piektdienas vakaru, kas solīja saulaino atvasaru,’’ atceras Ilze no 3.vietas ieguvēju komandas, kas dalību konkursā uzsāka tikai pirmās nedēļas nogalē. ‘’Nolēmām, ka dosimies kājām pretī četru dienu uzdevumiem. Tā bija izaicinoša un baudpilna pastaiga 11 km garumā divās stundās. Atradām visus objektus un satikām vienu no komandām... Mūsu pastaiga beidzās ar vakarēšanu draugu mājās, un sapratām, ka gribam ieraudzīt ierasto apkārtni citādām acīm. Bija āķis, pieteikt savu komandu. Nosaukums tapa gana ātri, sākotnēji salikām visu vecumu - 236,6 gadi. Tas nelikās stāsts par mums, jo esam laimīgi un veseli. Tāpēc esam Laimīgie 36,6. Tagad lielākā laime tak būt veselam un neierobežotam.’’

Azartiskie vakari un sagaidītie rezultāti komandai devuši pārliecību, ka var turēt līdzi komandām, kuru dalībnieki ir pārdesmit gadus jaunāki. ’’Diez vai ierastā ikdienas ritmā mēs atļautos krēslā izskriet caur Puķu leju, izložņāt gar veco slimnīcu, uzkāpt zemes kalnā pie Kloniņa, trakā tempā lēkt grāvī un fotografēties ceļmalā pie zīmes un izkustināt prātu, atšifrējot IT kodus, alfabētu... Tas bija fantastisks izaicinājums: apzināt lietas, kas aizmirstas, kam paejam garām bez vērības. Un, protams, piedzīvojums, kura spilgtākie brīži liks vēl ziemā silti pasmieties pašiem par sevi.’’

Ivars Jurbergs
Iecavas novada pašvaldības administrācijas veselības veicināšanas koordinētājs
Lapas informācija atjaunota:    21.10.2021