Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iedzīvotāju bezatbildīgai rīcībai ir dārga cena

23.09.2022 0

Topā – mitrās salvetes! Daudz neatpaliek arī pamperi un ēdienu atliekas. Tie ir biežākie nelūgtie viesi daudzdzīvokļu māju kanalizācijas caurulēs, liecina SIA ‘’Dzīvokļu komunālā saimniecība’’ (DzKS) novērojumi. Aizdambējumu dēļ pagrabi applūst, ielas pludo un rēķini aug.

Iedzīvotāju bezatbildīgai rīcībai ir dārga cena

Kanalizācijas cena jau tagad ir augsta, bet tā būs vēl jāpalielina, ja iedzīvotāji turpinās rīkoties tikpat neapdomīgi, informē ūdenssaimniecības vadītājs Dzintars Zaumanis. Katra aizdambējuma likvidēšana maksā bargu naudu. Tāpēc avārijas likvidēšanas izdevumi tiks sadalīti uz tās konkrētās mājas iedzīvotājiem, kur radies nosprostojums. Hidrodinamiskā mašīna ar spiedienu iztīra caurules, bet DzKS ar savu mašīnu vien galā netiek – pēdējās divās nedēļās no Bauskas papildspēki izsaukti četras reizes, un katra tāda reize izmaksā vairāk nekā pāris simtus eiro. Turklāt resursi – darbinieku, tehnikas, laika un finanšu -, ko uzņēmums izlieto šādu avāriju likvidēšanai, tiek atņemti citiem darāmajiem darbiem.

Iecavā ir vairākas kafejnīcas, kuras gatavo garšīgu ēdienu, taču nav ierīkojušas tauku ķērājus, tādēļ notekūdeņos veidojas sabiezējumi, nesaskaldāmi kā akmens. Aicinām uzņēmējus būt godprātīgiem un ieviest tauku ķērājus, lai pasargātu cauruļvadus no aizsērējuma.

Tie iedzīvotāji, kas lieto centralizētos ūdenssaimniecības pakalpojumus, ir savstarpēji cieši saistīti.  Dažu kaimiņu neapdomīga rīcība ietekmē gan apkārtējo vidi un dzīves telpas kvalitāti, gan daudzu iecavnieku naudas maka saturu.  Cienīsim cits citu, lai bezatbildīgo iedzīvotāju dēļ nav jācieš visiem uzņēmuma klientiem!

Bauskas novada administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļa
Lapas informācija atjaunota:    23.09.2022