Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Meža dienās atjauno zudušās koku sugas Iecavas muižas parkā

06.10.2022 0

Bauskas novada pašvaldība šogad piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības koordinētajā un Meža attīstības fonda finansētājā projektā Meža dienas 2022. Sabiedrības izglītošanai un dažādu koku sugu atjaunošanai Iecavas muižas parkā tika piešķirts finansējums 1200 EUR apmērā.

Meža dienās atjauno zudušās koku sugas Iecavas muižas parkā

Latvijas sabiedrība Meža dienās 2022 tiek aicināta pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un ar meža apsaimniekošanu saistītajiem jautājumiem.

Iecavas parkā atbilstoši projekta pieteikumam tika iestādīti dažādu koku sugu 14 stādi, tādējādi atjaunojot savulaik zaudētās sugas: lauku un sudraba kļavas, sudraba liepu, parasto dižskābardi, sīkzobaino kalnu ķirsi, Zviedrijas pīlādzi un citas.

Meža konsultāciju pakalpojuma centra Rīgas reģionālās nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Rita Daščiora pastāstīja, kā noteikt koka vecumu, augstumu un apkārtmēru, kā veikt dižkoku apzināšanu un informācijas nodošanu. S. Avota: ”Praktiski arī paši izmēģinājām dažādus instrumentus. Pārrunājām dažādas norises mežā un parkā, uzzinājām, cik svarīgi ir ne vienmēr novākt visus nokritušos kokus, jo tie rada mājvietu citām dzīvām būtnēm.”

 

Pasākuma dalībnieki pārrunāja, kā pareizi stādīt kokus un tos kopt. R. Daščiora pastāstīja par procesiem mežā, tostarp pilsētas parkā, koku nozīmi un kopšanu, par meža un parka apsaimniekošanu pilsētā. Klātesošie ieguva izglītojošu informāciju par meža nozīmību ekonomikā un tā sociālo pienesumu, par videi draudzīgas mežu un parku apsaimniekošanas iespējām, veidiem un metodēm.

Pasākumā piedalījās plašs interesentu loks: pašvaldības esošie un pensionētie dārzkopības speciālisti, Iecavas Jauniešu centra pārstāvji, biedrību pārstāvji no Iecavas sieviešu kluba “Liepas”, “Bauska rajona lauku partnerības”, biedrības “Arhīvs”, kā arī sabiedrības pārstāvji – Iecavas pastaigu maršrutu vadītājs un stāstnieks Andris Kopeika un viena jauna ģimenīte.

MEŽA DIENAS 2022 – pašvaldību labiekārtošanas darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana sabiedrībā

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), atzīstot un ievērojot darba uzdevuma nosacījumus, projekta “MEŽA DIENAS 2022 – pašvaldību labiekārtošanas darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana sabiedrībā” ietvaros nodrošināja 2022. gada pasākumu norisi visos plānošanas reģionos – 29 pašvaldībās, izglītojot par meža apsaimniekošanu, koku nozīmi ainavā un parku arhitektūrā.

Ineta Bramane
vecākā projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    06.10.2022