Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Noslēdzies konkurss par sociālās mājas rekonstrukciju

05.12.2008 0

Par Iecavas novada Domes izsludināto atklāto konkursu «Sociālās mājas «Aizupieši» rekonstrukcija» būvnieku interese bija rekordliela: iepirkuma procedūras nolikumu izņēma 34 pretendenti, piedāvājumus iesniedza 19.

Piedāvājumu atvēršana noritēja 27.novembrī, un iepirkumu komisija tos jau izvērtējusi. Par konkursa uzvarētāju ar zemāko piedāvāto līgumcenu - Ls 399 845,20 (bez PVN) - atzīts uzņēmums SIA «Lata CMD», informē novada Domes iepirkumu speciāliste Evija Poļakova. Kopējās plānotās projekta būvniecības izmaksas ir Ls 471 817,34 (ar PVN). Ja viss ritēs bez aizķeršanās, «Aizupiešu» rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2009.gada 15.oktobrim.

Izbraucot no Iecavas, Stelpes šosejas malā pagaidām stāv bēdīga paskata ēka. Cerams, ka jau nākamā gada rudenī «Aizupieši»  būs kļuvuši par mūsdienu prasībām atbilstošu sociālo māju.Sociālās mājas «Aizupieši» rekonstrukcijas tehniskais projekts ir izstrādāts pēc Iecavas novada Domes pasūtījuma, kas ir arī ēkas un zemes juridiskā īpašniece. Projekts paredz atsevišķi stāvošas dzīvojamās-saimniecības ēkas būvniecību un esošās mājas iekšējo pārplānojumu, ieejas mezglu, mansarda stāva un jauna divslīpju jumta izbūvi, ārsienu siltināšanu un kvalitatīvu ārējo apdari.

«Aizupiešu» pirmajā stāvā paredzēti astoņi vienistabas dzīvokļi, mansarda stāvā - četri divistabu dzīvokļi. Katrā vienistabas dzīvoklī paredzēta istaba ar virtuves nišu, savietotais sanitārais mezgls, priekštelpa un stiklots vējtveris. Divus vienistabas dzīvokļus plānots piemērot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Divistabu dzīvoklī būs divas istabas, atsevišķa virtuve, koridors, savietotais sanitārais mezgls. Katram no astoņiem pirmā stāva dzīvokļiem vairāku logu vietā paredzēts ierīkot durvis, projektēta atsevišķa ieeja no pagalma. Četriem dzīvokļiem paredzētas izejas uz iekšpagalmu. Nokļuvi uz otro stāvu nodrošinās divas siltinātas kāpņu telpas.

Plānojumā ir saglabātas visas vecās nesošās mūra sienas, kā arī daļa no koka nenesošajām sienām. Sliktā tehniskā stāvokļa dēļ tiks nojaukti abi ēkas gali virs pirmā stāva līmeņa un demontēts starpstāvu pārsegums. Jumta līmeņa pacelšana ļaus racionāli izmantot mansarda stāva telpas, bet augšstāva dzīvokļu izgaismošanai paredzētas jumta izbūves. Projekts paredz nomainīt visus logus un durvis, vienlaikus nosiltinot arī ailas. Ēkai izbūvēs centralizētu ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes sistēmu.

Novada Domes izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs skaidro, ka ārējās komunikācijas un teritorijas labiekārtošana tiek risināta atsevišķā projektā, kuru līdz šī gada beigām izstrādās uzņēmums SIA «Strasa Konsultanti».

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE