Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iecavnieki pievēršas sportiskām aktivitātēm

20.10.2015 0

Fiziskas aktivitātes ir viens no veselības stūrakmeņiem - to zina gandrīz ikviens. Bet cik ir tādu, kas to realizē ikdienā? Pēdējos gados gan arvien biežāk sastaptie sportotāji liek domāt par pozitīvu tendenci šajā jomā – iedzīvotāji aktīvi izmanto gan maksas, gan bezmaksas iespējas.

Iecavnieki pievēršas sportiskām aktivitātēm
FOTO: no «KSMR fitness» arhīva

Par kaislīgu aizraušanos kopš šī gada pavasara daudziem bija kļuvušas fiziskās aktivitātes svaigā gaisā jaunajā stadionā, kur divas reizes nedēļā nodarbības vadīja biedrības «KSMR fitness» treneri Mārtiņš Rozenbergs un Kārlis Sprukts. Septembrī viņi atbalstīja Eiropas Sporta nedēļu Iecavā, iekļaujot tajā sportisko aktivitāšu nodarbību.

Viena no dalībniecēm Elīna Beitiņa treniņus regulāri apmeklē no jūlija sākuma un vairs nespēj sevi iedomāties bez tiem: «Mans galvenais ieguvums ir labā pašsajūta. Protams, uzlabojas arī figūra, jo treneri liek darīt to, ko pati neiedomātos no sevis prasīt – piemēram, noturēt sasprindzinātu vēdera presi vismaz minūti – kāpēc gan man tas būtu sev jānodara? Bet, kad aizeju uz treniņu un satieku tur tādus kā es, kam arī nav viegli, tomēr cenšas un pilda visas treneru prasības, tad arī es saņemos un daru. Līdz ziemas sezonai man ļoti svarīgi bija tas, ka treniņi notika ārā, jo uzskatu, ka pēc iespējas jāsporto svaigā gaisā. Sportot perfektajā Iecavas stadionā bija bauda, taču nodarbības man tik ļoti iepatikušās un kļuvušas nepieciešamas, ka turpināšu tās apmeklēt arī zālē.» Nevēloties pārtraukt nodarbības, dalībnieki sarunājuši telpas, kuras treneri ir ar mieru turpmāk īrēt.

Tādēļ no 12.oktobra nodarbības notiek pirmdienās un trešdienās plkst. 19:00 Iecavas internātpamatskolas zālē, bet atbilstošos laika apstākļos, kā ierasts, visi tiekas svētdienās plkst. 17:00 stadionā pie vidusskolas. Vieta un laiki var mainīties, tādēļ seko līdzi jaunumiem facebook.com vai ksmrfitness.lv.

Sporta nedēļas veidošanā iesaistījās arī vietējais fitnesa klubs «Jautrais Apelsīns», piedāvājot aerobikas un nūjošanas nodarbības. Šajā klubā regulāri vingro gan pieaugušie, gan bērni, izvēloties intensitāti no ārstnieciskās vingrošanas līdz pat spēka treniņam. Nodarbību grafiku oktobrim meklējiet interneta vietnē facebook.com.

Nupat Iecavas veselības centrā darbu uzsākusi fizioterapeite Paula Šulmane, kura iedzīvotājiem piedāvā arī ārstnieciskās vingrošanas grupu nodarbības gan pieaugušajiem, gan senioriem. Lai pierakstītos uz nodarbību, zvanīt Paulai pa tālr. 29909665.

Sporta namā «SAKS Dartija» maksas laikos ikvienam ir iespēja apmeklēt: galda tenisu katru darbdienu plkst. 19:30-22:00; telpu futbolu otrdienās no plkst. 20:30; basketbolu veterāniem trešdienās plkst. 18:00-20:00. Par pieejamību rīta stundās un citām aktivitātēm sporta nama telpās lūgums interesēties pa tālr. 63942832 vai 26520539.

Nūjošanai pulcējamies katru pirmdienu pie parka estrādes plkst. 14.00. Ja nepieciešamas nūjas, lūdzu pieteikties pa tālruni 25338834.

Atgādinām, ka Iecavas novada jaunais stadions sportošanai pieejams jebkuram iecavniekam bez maksas. No novembra darbdienās tas būs atvērts no plkst. 8:00 līdz 20:00, bet brīvdienās, kā līdz šim, – no plkst. 11:00 līdz 17:00.

Lai padarītu sportošanu interesantāku, iecavnieki aizrautīgi sporto ar tālruņa aplikācijas endomondo palīdzību. Līdz 10. novembrim var sportot kopā rudens izaicinājumā «Krājam kilometrus Iecavā», izvēloties skriešanu, soļošanu, nūjošanu vai braukšanu ar velosipēdu. Pieteikties šim izaicinājumam var interneta vietnē iecava.lv.

Bez minētajām sportiskajām aktivitātēm var iesaistīties arī klubu aktivitātēs: svarcēlāju sporta klubā «Forte Iecava WPC», futbola klubā «Iecava», hokeja klubā «Iecava», basketbola klubā «Dartija» un jātnieku sporta klubā «Drostalas».

Elīna Arāja
veselības veicināšanas koordinētāja
Lapas informācija atjaunota:    20.10.2015