Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Ne tikai sacensības, bet arī labdarības projekts

15.01.2018 0

Ar orientēšanās un izklaides sacensībām «Skrīveri-Iecava», kurās piedalījās 44 auto ekipāžas, sestdien, 13. janvārī, tika atklāta Lielā orientēšanās brauciena jaunā sezona.

Ne tikai sacensības, bet arī labdarības projekts
FOTO: no Agitas Haukas un Tatjanas Šlikaites albuma

SIA «DigitalZOO» organizētā brauciena laikā, šķērsojot vairākus novadus, dalībniekiem bija jāatrod kartē atzīmētie kontrolpunkti un jānofotografējas pie tiem. Iecavā kontrolpunkti bija izvietoti trijās baznīcās, degvielas uzpildes stacijā «Astarte Nafta» un pie stenda «Ozola acīm» Edvarta Virzas ielā.

Pasākums ir pieminēšanas vērts arī kā veiksmīgs labdarības projekts, kas saved kopā tos, kuri vēlas palīdzēt, un tos, kam palīdzība nepieciešama. Brauciena organizatori, sadarbojoties ar biedrību «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»», aicināja ziedot mantas Zālītes speciālajai internātpamatskolai. Brauciena koordinatore Inese Biele pēc pasākuma bija gandarīta par sadarbību ar «Liepām» un par iespēju palīdzēt, priecājas «Liepu» valdes priekšsēdētāja Beāta Bundule.

No plkst. 10 līdz 17 pie tūrisma apskates objekta «Ozola acīm» dežūrēja «Liepu» pārstāves, kas pieņēma ziedojumus no brauciena dalībniekiem un pretī deva Iecavas novada pašvaldības dāvanu – sienas kalendāru 2018. gadam, novada tūrisma apskates objektu bukletu un J. Rozentāla foto pastkartes.

Dienas laikā kontrolpunktā ieradās 43 ekipāžas. Skolai tika nodotas lietas, kuras noderēs mācību darbā un brīvā laika saturīgai pavadīšanai. Pakās pārsvarā bija apavi, kancelejas preces, galda spēles, dzija. «Saņēmām gan apavus sportam, gan siltos zābaciņus un gumijas zābakus. Visu cieņu dāvinātājiem – apavi ir labā stāvoklī, nav nonēsāti,» teic skolas pedagoģe un vienlaikus arī «Liepu» dalībniece Tatjana Šlikaite. Viņa pie stenda ekipāžas sagaidīja rīta pusē un sacensību pēdējā stundā.

«Vienmēr noder papīrs, zīmuļi un citas kancelejas preces, bet, kā jau internātskolā, kur bērni pavada arī vakarus, mums liels prieks par galda spēlēm, īpaši tagad, kad nevaram tik daudz laika veltīt āra aktivitātēm.» Būdama mājturības skolotāja, Tatjana novērtē arī dzijas krājumu papildinājumu, jo skolas audzēkņu ģimenēm nav tādas rocības, lai nodrošinātu materiālus rokdarbiem.

«Redzot, ka cilvēki piedomājuši un dāvaniņas sasaiņojuši, man skrien saviļņojuma skudriņas,» atzīstas T. Šlikaite un piebilst, ka zīmītes ar komandu nosaukumiem gan bijušas tikai daļai ziedojumu. Tāpēc ieteikums citām reizēm – pievienot dāvinātāja vārdu un vietas nosaukumu, no kurienes dāvanas atceļojušas, lai saņēmēji zinātu, kam pateikties. Sacensību ritmā, kad dalībnieki kontrolpunktā vien ātri ieskrien un nofotografējas, plašāka parunāšanās nesanāk.

Apdāvinātie skolas bērni apņēmušies uzcītīgi mācīties un labi uzvesties, smaida Tatjana un lielu paldies teic ne tikai brauciena dalībniekiem, bet arī savām kolēģēm «Liepās», kuras savu brīvo laiku iegulda labdarībā.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    15.01.2018