Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Laivojot pieveic 23 kilometrus

04.07.2018 0

Piektdienas, 29. jūnija, rītā 24 dalībnieki no Iecavas novada - gan jaunāki, gan vecāki - pašvaldības līdzfinansētā projekta «Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Iecavas novadā» (Nr. 9.2.4.2/16/I/038) ietvaros devās uz Kurmenes pagasta atpūtas vietu «Saknes», kur atradās laivu brauciena sākumpunkts.

Laivojot pieveic 23 kilometrus
FOTO: Marija Baranovska

Ap pulksten 11, saņēmuši vestes un drošības instruktāžu, dalībnieki ar savām laivām dedzīgi metās upē. Brauciens deviņās laivās - divvietīgās un trīsvietīgās - notika pa Mēmeli, kura tek pa Latvijas-Lietuvas robežu.

Pasākuma koordinators Ivars Jurbergs stāsta, ka no visiem līdz šim realizētajiem projekta pasākumiem laivu brauciens bijis vispieprasītākais - visas vietas rezervētas jau pirmajās trīs stundās: «Forši, ka pasākumā var piedalīties dažādas paaudzes, pat vecāki ar bērniem. Nevajag speciālu fizisko sagatavotību, tāpēc ikviens interesents varēja pieteikties. Tā bija gaidīta aktivitāte - kādam sports, kādam atpūta, bet katram kaut kas jauns.»

Paredzētais brauciena ilgums bija sešas septiņas stundas, veicot 15-17 km, taču dalībnieki to pieveica ātrāk. Jau pustrijos ar ēšanas pauzēm visi bija sasnieguši pirmo galapunktu 14 km attālumā no starta, kur varēja braucienu beigt vai turpināt līdz atpūtas vietai «Lutauši» (Vecumnieku novada Kurmenes pagastā). Protams, nedaudz sagurušie dalībnieki turpināja braucienu, un puspiecos ieradās arī otrajā galapunktā, kopumā pieveicot veselus 23 km piecās stundās un 25 minūtēs.

Gandrīz pusei projekta dalībnieku šī bija pirmā laivošanas pieredze, bet tas nesagādāja nekādas grūtības, jo visu varēja apgūt un darbojoties līdzi. Starp jauniešiem, lai radītu jautru un priecīgu gaisotni, valdīja arī draudzīga sacensība, cenšoties citam citu apsteigt. Tā bija lieliska iespēja iepazīties un izveidot savstarpēju sadarbību.

Mājupceļā bija acīmredzams, ka dalībnieki jūtas gandarīti par veikumu un jautāja, kad būs nākamais laivu brauciens.

«Uzreiz, kad ieraudzīju ierakstu sociālajos tīklos par pieteikšanos laivu braucienam, zvanīju draugiem un teicu, ka jābrauc!» atceras Kristiāna Kalnciema. «Dienas pašā sākumā, kad devāmies uz laivošanas starta punktu, autobusā valdīja pozitīva atmosfēra, jo ar foršiem cilvēkiem pasākums nemaz nevar neizdoties. Sākot braucienu, likās, ka vējš mūs visus aizpūtīs pa gaisu, bet tas netraucēja kārtīgi izsmieties un sajūsmināties par skaisto dabu un dzīvniekiem. Bija interesanti no paša sākuma līdz pat beigām. Visvairāk novērtēju gūtās emocijas un tos smieklus, kas no mūsu laivas skanēja ļoti bieži,» Kristiāna ir pateicīga par doto iespēju piedalīties.

Līvai Indriķei laivu brauciens bija kas jauns. Pirmajai reizei, viņasprāt, izdevies ļoti labi, ja neņem vērā, ka savu laivu netīši esot sanācis virzīt krastā. Jauniete uzskata, ka laikapstākļi varēja būt labvēlīgāki, jo lielākoties bija apmācies un vējains, bet priecājas, ka pasākumā sastapa arī sava vecuma dalībniekus.

Sandrai Upelniecei šis brauciens vairāk šķitis kā sports, nevis atpūta, jo bija jūtams sacensību gars, tāpēc nedrīkstēja atpalikt: «Visvairāk kaitināja divas laivas - Vernera Trokša un Ivara, jo viņi bieži mūs grūda krūmos! Šķiet, juta, ka mums pārāk labi iet. Citādi viss bija mierīgi, ja neņem vērā, ka gandrīz apgāzāmies.»

«Pasākums bija izcils! Es vispār esmu sajūsmā par Iecavas Jauniešu centru. Priecājos, ka varēju sastapt tik daudz aktīvu jauniešu,» teic Dace Guste, kura braucienā piedalījās kopā ar savu dēlu Kārli. «Mums patīk laivot, cenšamies vasarā vismaz divas reizes aizbraukt, bet šeit mēs ar dēlu pieteicāmies, jo gribējām laivot kopā ar vairākiem cilvēkiem - tā, ka laivotāji ir gan aiz mums, gan priekšpusē. Līdz šim mums nebija gadījies tāds pretvējš - tas lika saprast, ka jūrai vēl neesam gatavi.»

Renāte Estere Liepiņa
Lapas informācija atjaunota:    04.07.2018
TWITTER
Iecavas novads
02 jūl
Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1.… https://t.co/R2LNm0aMZu