Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pievelk dažādība

17.06.2019 0

Veselības veicināšanas projekts Iecavā tiek īstenots jau trešo gadu, un iedzīvotāju interese par bezmaksas aktivitātēm neatslābst. Iestājoties siltajai sezonai, atsākušies vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi novada stadionā.

 

Pievelk dažādība
FOTO: Beata Logina

Biedrības «KSMR Fitness» treneri iekustina iecavniekus trīs reizes nedēļā: pirmdienās, trešdienās un piektdienās pulksten 19.00. Gaidām gan kundzītes gados, gan atlētus - visiem slodze tiek pielāgota, apstiprina biedrības pārstāvji.

Treniņos kopā darbojas apmēram 12-20 sportotāju. Projekta darbības laikā, kad treniņu izmaksas pašvaldība sedz no Eiropas Savienības piesaistītā finansējuma, dalībnieku ir vairāk.

«Nodarbībās bez maksas ir lielāks pieplūdums,» apliecina Mārtiņš Zemturis – viens no 10 biedrības treneriem, kuri rotē Pierīgā, jo paralēli notiek treniņi arī Ķekavā, Carnikavā, Saulkrastos, Rīgā, Ropažos.

«Vairāk uzmanības pievēršam jaunajiem dalībniekiem, īpaši sākumā, lai viņi vieglāk tiktu līdzi pārējiem,» skaidro M. Zemturis «Acīs paturam jaunos dalībniekus, bet neaizmirstam arī tos, kas nāk uz treniņiem biežāk. Rādām pamata vingrinājumu un pēc tam arī atviegloto versiju tiem, kuri nevar izpildīt. Skatāmies, kā viņiem veicas. Ja labi, tad dodamies tālāk. Pielāgojamies katra spējām.»

Treniņu programma nav vienmēr vienāda. Priekšrocība, ka biedrībai ir daudz treneru un katrs nāk ar savu zīmējumu. «Viens vairāk nodarbojas ar vingrošanu, nodarbina dziļo muskulatūru. Es kā sportspēļnieks piedāvāju dinamisku izkustēšanos, pielietojot inventāru. Dalībnieki izvēlas: kam vairāk patīk svara bumbas, hanteles - tie nāk uz maniem treniņiem, kam vingrošana - pie citiem,» secina Mārtiņš.

Jau savlaicīgi pirms treniņa tiek paziņots, kurš treneris konkrētajā dienā strādās, lai dalībnieki zinātu un varētu izvēlēties.

Lielākoties treniņu apmeklētāji ir vecumā no 25 līdz 40 gadiem, pārsvarā - sievietes.

Dažiem dalībniekiem mērķis nav pamatīgi sportot, bet vairāk socializēties, iegūt jaunus draugus. Ir cilvēki, kuriem pamatdarba specifika neparedz iespēju  satikties ar citiem cilvēkiem. Šeit viņi to var izdarīt, iegūt jaunus kontaktus un iespējas dzīvē.

Tomēr lielākā daļa nāk uzlabot savu fizisko sagatavotību. «Profesionālu sportistu te nav,» novērojis treneris. «Ir tādi, kas aktīvi darbojas brīvajā laikā: minas ar riteni, piedalās masu pasākumos, piemēram, skriešanas sacensībās «Stirnu buks», maratonos. Šie treniņi viņiem palīdz sagatavoties.»

«Šie treniņi ir ļoti laba iespēja uzturēt sevi formā, jo šad tad paskrienu «Stirnu bukos», piedalos «tet» maratonā, Stipro skrējienā, orientēšanās sacensībās. Pēc darba ir izdevīgi te pasportot,» atzīst Jānis Seglickis, kurš strādā AS «Balticovo».

«Piedalos treniņos, lai iegūtu labāku figūru un būtu izturība skrējienos. Skrienot «Stirnu bukos» - ar paaugstinājumiem, pauguriem -, noder spēcīgi augšstilbi un uztrenēta ķermeņa augšdaļa.
Jau divu gadus apmeklēju šos treniņus. Āra sezonā piedalos regulāri, ziemā – retāk, jo tad notiek iekštelpās un mazliet zūd motivācija. Sporta bāze ir svarīga. Plašajā stadionā vairāk var izpausties. Iesildoties skrienam apļus, reizēm tiek organizētas stafetes.
Kad ierodas jauns treneris, tad ir lielāka interese, kā nu būs šoreiz. Katram ir cits piegājiens. Taču te nav divu vienādu treniņu nekad, treneri vienmēr padomā par kaut ko atšķirīgu. Inventārs var būt tas pats, taču kombinācijas neatkārtojas, neiestājas rutīna.
Liels pluss, ka treniņi notiek svaigā gaisā, tad muskuļi strādā citādi. Arī, ja laikapstākļi nelutina, treneri rūpējas, lai mēs nenosaltu,» stāsta Sabīne Prikule.

Projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Iecavas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/038) īstenošanas laiks ir 32 mēneši, aktivitātes plānots realizēt līdz 2019.gada beigām.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    17.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
02 jūl
Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1.… https://t.co/R2LNm0aMZu