Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Aicina uz «Sirds veselības dienu» Iecavā

04.11.2019 0

Jau trešo gadu pacientu biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Iecavas novada pašvaldību aicina iedzīvotājus apmeklēt “Sirds veselības dienu”. Pasākums norisināsies dienas centrā "Iecavnīca" šī gada 19. novembrī.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 jebkuram interesentam būs iespēja izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī konsultēties ar speciālistiem par mērījumu rezultātiem. Papildus tam būs iespēja saņemt bezmaksas informatīvos materiālus.

Savukārt plkst. 11.00 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģijas rezidents dr. Kristaps Šablinskis stāstīs par sirds un asinsvadu slimību riskiem, profilaksi, biežākajām sirds un asinsvadu slimībām un to ārstēšanu. Būs arī iespēja uzdot jautājumus.

Kardiologi atgādina – lai izvairītos no sirds un asinsvadu saslimšanām un mazinātu infarkta un insulta risku, ir svarīgi zināt un regulāri pārbaudīt sirds veselības skaitļus:

  • asinsspiedienam miera stāvoklī ir jābūt zem 140/90 mmHg;
  • pulsam miera stāvoklī ir jābūt līdz 70 sitieniem minūtē;
  • holesterīnam – vismaz zem 5,0 mmol/l, bet ar citiem riska faktoriem vēl zemākam;
  • cukura līmenim asinīs (tukšā dūšā) ir jābūt 3,3 – 6 mmol/l.

 

Novada ciemu iedzīvotājus uz semināru nogādās pašvaldības transports (iepriekš piesakoties pa tālruni 29127471 līdz 15. novembrim).

Pasākumu organizē pacientu biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Iecavas novada pašvaldību Eiropas sociālā fonda projekta SAM 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” projekta Nr.9.2.4.2/16/I/038 “Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Iecavas novadā” ietvaros. 

Pacientu biedrība “ParSirdi.lv”
Lapas informācija atjaunota:    04.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
02 jūl
Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1.… https://t.co/R2LNm0aMZu