Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ar lielu atsaucību aizvadīta Sirds veselības diena

25.11.2019 0

Jau trešo gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Iecavas novada pašvaldību aicināja iedzīvotājus apmeklēt “Sirds dienu”. Pasākums, kuru apmeklēja vairāk nekā 60 cilvēku, norisinājās šī gada 19. novembrī.

Ar lielu atsaucību aizvadīta Sirds veselības diena

Jebkuram interesentam bija iespēja veikt bezmaksas asinsspiediena un pulsa mērījumus, konsultēties ar speciālistiem un saņemt informatīvos materiālus par sirds veselību. Savukārt Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģijas rezidents dr. Kristaps Šablinskis stāstīja par sirds un asinsvadu slimību riskiem, profilaksi, biežākajām sirds un asinsvadu slimībām un to ārstēšanu. Bija arī iespēja uzdot jautājumus.

“Man bija patiess prieks ciemoties Iecavā jau otro gadu pēc kārtas. Esmu priecīgs par tik cītīgiem lekcijas klausītājiem un lielisko sarunu, kas mums izveidojās par sirds veselības profilaksi un ārstēšanu. Vēlos uzsvērt, ka par sirds un asinsvadu veselību ir jārūpējas ik dienu, to nekad nav par vēlu sākt un galvenie nosacījumi veselākai un labākai dzīvei ir veselīgi ēšanas paradumi, aktīvs dzīvesveids, asinsspiediena un pulsa kontrole, kā arī ārstunorādījumu ievērošana. Tikai tā mēs varam būt veseli un stipri,” skaidroja dr. Kristaps Šablinskis.

Atgādinot par sirds veselības skaitļiem:

  • asinsspiedienam miera stāvoklī jebkurā vecumā ir jābūt 120/80 mmHg;
  • pulsam miera stāvoklī ir jābūt līdz 70 sitieniem minūtē;
  • holesterīnam – zem 5,0 mmol/l, bet ar citiem riska faktoriem vēl zemākam;
  • cukura līmenim asinīs (tukšā dūšā) ir jābūt 3,3 – 6 mmol/l.

 

Pasākumu organizēja pacientu biedrība "ParSirdi.lv" sadarbībā ar Iecavas novada pašvaldību Eiropas sociālā fonda projekta SAM 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” projekta Nr.9.2.4.2/16/I/038 “Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Iecavas novadā” ietvaros. 

Inese Mauriņa
Pacientu biedrība “ParSirdi.lv”
Lapas informācija atjaunota:    25.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
02 jūl
Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1.… https://t.co/R2LNm0aMZu