Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Veselības ministrija skaidro, kādos gadījumos personai saistībā ar COVID-19 izsniegs darbnespējas lapu

02.03.2020 0

Lai ģimenes ārstiem un pacientiem būtu lielāka izpratne, kuros gadījumos ārsts cilvēkam izsniegs darbnespējas lapu saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatību, Veselības ministrija ir sagatavojusi skaidrojumu. Vadlīnijas ir nosūtītas arī visiem ģimenes ārstiem. 

Latvijā līdz šim nav apstiprināts neviens koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 saslimšanas gadījums. Vienlaikus ir vairākas situācijas, kad personai ir jāpaliek mājās, īpaši tad, ja no infekcijas skartajām teritorijām, uz kurām ir attiecināti piesardzības pasākumi, atgriežas bērns.

  • Darbnespējas lapu izsniegs vienam no vecākiem, ja viņa bērns (vecumā līdz 14 gadiem) būs atgriezies Latvijā no COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām (Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas – Romanjas, Pjemontas apgabali, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Irāna un Ķīna). Šajā gadījumā bērns pēc atgriešanās 14 dienas neapmeklē izglītības iestādi, un vecāki novēro bērna veselību. Ja bērnam parādās saslimšanas simptomi, jāzvana 113!
  • Darbnespējas lapu izsniegs pieaugušajam, ja viņam, atgriežoties no kādas no COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām, ir saslimšanas simptomi, bet laboratoriskais izmeklējums uz COVID-19 infekciju ir negatīvs. Darbnespējas lapa ir nepieciešama, jo personai ir cita saslimšana un ir jāārstējas mājās. Ja cilvēks būs vesels ātrāk par 14 dienām kopš atgriezies Latvijā, ārsts darbnespējas lapu noslēgs. Vienlaikus personai ir jāturpina novērot savu veselību, mērot ķermeņa temperatūru divas reizes dienā, un šajā laikā, ja ir iespēja, var vienoties ar darba devēju par attālināto darbu. 
  • Darbnespējas lapu noteiks arī tiem, kuri būs bijuši ciešā kontaktā ar kādu, kuram ir apstiprināts COVID-19. Šīm personām būs jāpavada mājās karantīnā 14 dienas. Vai konkrētā persona ir bijusi cieša kontaktā ar saslimušo cilvēku, tiks izvērtēts pēc Slimību profilakses un kontroles centra vadlīnijām. 

 

Savukārt, ja cilvēks ir atgriezies Latvijā no COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām un nav nekādu saslimšanas simptomu, 14 dienas ir nepieciešams novērot savu veselību. Šajā laikā, ja ir iespēja, var vienoties ar darba devēju par attālināto darbu, bet darbnespējas lapa netiks izsniegta. Ja cilvēkam šajā laikā parādās saslimšanas simptomi, jāzvana 113!

Veselības ministrija
Lapas informācija atjaunota:    02.03.2020
TWITTER
Iecavas novads
18 jan
Tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma 2021.gadam izsūtīšana. Aicinām to saņemt elektroniski e-pas… https://t.co/4GLjDckRvV