Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavnieki vienojas protestā pret novadu reformu

05.03.2020 0

5. marta rītā aptuveni 100 cilvēku pulcējās Iecavas centrā, lai biedrības «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»» organizētā protesta akcijā paustu neapmierinātību pret gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Iecavnieki vienojas protestā pret novadu reformu
FOTO: Diāna Goldmane

Laikā no 7:30 līdz 10:00 autotransporta satiksme cauri Iecavai bija apgrūtināta, jo protesta akcijas dalībnieki aktīvi pārvietojās pa Rīgas ielu un tur esošajām gājēju pārejām. Satiksmi kavēja arī smagā lauksaimniecības tehnika, kura ik pa brīdim lēnām abos virzienos pa autoceļu A7 šķērsoja Iecavu.

«Akcijas mērķis bija valdībai un sabiedrībai parādīt to, ka arī Iecavas novada iedzīvotāji seko līdzi aktualitātēm valstī. Mēs redzam, ka administratīvi teritoriālā reforma netiek īstenota atbilstoši demokrātijas principiem, un tas mūs satrauc. Mēs, Iecavas novads, varam būt patstāvīgs, mums ir pakalpojumu pieejamība un attīstība. Kāpēc mūs vēlas pievienot kādam citam novadam un atkal sajaukt iedzīvotājiem prātu?» neizpratnē ir biedrības «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»» vadītāja un protesta akcijas organizatore Agita Hauka. Viņa arī atzina, ka bija patīkami pārsteigta par iedzīvotāju atsaucību, atbalstu un drosmi akcijā piedalīties.

Akciju atbalstīja arī iecavniece Gunta: «Mēs gadu gaitā esam izauguši, attīstījušies un sevi pierādījuši. Tagad mums to grib atņemt. Nekur nav atrodama un dzirdama informācija par to, ka Bauskas novadā mēs dzīvosim labāk. Es nedomāju, ka pēc reformas īstenošanas mazākos ciemos un pagastos dzīves apstākļi uzlabosies.»

Līdzīgās domās ir pensionāre Aina: «Uzskatu, ka mūsu novadā viss ir kārtībā. Attīstās uzņēmējdarbība, ir darbvietas… Man ir svarīga dažādu pakalpojumu pieejamība. Tagad varu lēnām ar kājām visur aiziet, ja būsim citā novadā būs jābraukā. Cik ērti tas būs daudziem iedzīvotājiem?»

Tiesa, ne visi, kas ceturtdienas rītā bija sastopami Iecavā, protestu atbalstīja. «Tas ir kaut kāds cirks! Kāda jēga staigāt apkārt un protestēt, ja valdība tāpat visu jau ir izlēmusi? Izskatās pēc ākstīšanās!» komentēja kāds iecavnieks. Tāpat neapmierināti bija autobraucēji, kuri, apstājoties pie gājēju pārejas, nekautrējās protesta dalībniekiem rādīt dūres un izteikt nepatīkamus komentārus.

«Uzmanība mums ir pievērsta; gan drukātie mediji, gan televīzija mūs ir pamanījusi. Ceru, ka valdība aizdomāsies un iedzīvotāju vajadzības un vēlmes cienīs. Ja latvietis ir izgājis ielās, tad kaut kas patiesi nav kārtībā,» tā Agita Hauka.

Fotogalerija:
Diāna Goldmane
Lapas informācija atjaunota:    05.03.2020
TWITTER
Iecavas novads
27 okt
‼️Covid-19 izplatības dēļ Iecavas novada pašvaldības administrācija apmeklētājus pieņem pēc iepriekšēja pieteikuma… https://t.co/sgNy4n4wAt