Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Latvijas Veselības nedēļa tomēr notiks

21.10.2020 0

Veselības nedēļa jeb MOVE Week ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. Tā norisināsies jau devīto gadu pēc kārtas.

Veselības nedēļa tika pārcelta no maija uz oktobri. Saskaņā ar 13. oktobra grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 «Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai», ir ieviesti jauni ierobežojumi attiecībā uz sporta nozari, sporta sacensībām, sporta treniņiem. Tomēr Latvijas Tautas sporta asociācija nolēmusi neatcelt Latvijas Veselības nedēļu, jo tajā galvenais ir nevis sacensības, bet ideja mudināt dažādas sabiedrības grupas (bērnus, jauniešus, strādājošos, seniorus) vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi.

Iecavas novads piedalās un pielāgojas! MOVE Week 2020 jeb Latvijas Veselības nedēļa norisināsies no 24. oktobra līdz 1. novembrim.

Plāns un nolikums - šeit.

Iecavas novada iedzīvotājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes.

Endomondo izaicinājumi «MOVEWeek Iecavā 2020»

Katrs dalībnieks laika posmā no 24. oktobra plkst. 7.00 līdz 1. novembra plkst. 22.00 krāj pieveiktos kilometrus, tos reģistrējot viedtālruņa aplikācijā Endomondo. Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekiem ir jāpievienojas kādam no lietotāja «Krājam km Iecavā» veidotajiem izaicinājumiem (challenge) pēc izvēles – skriešana (running), soļošana, nūjošana vai pārgājiens (walking, fitness walking, hiking). Jādodas pa brīvi izvēlētu maršrutu, taču vismaz 80% aktivitāšu sākumpunktam noteikti jābūt Iecavas novada teritorijā. Minimālās distances ieskaitei – 1,5 km gan soļojot, gan skrienot.

Saites:

SKRIEN - šeit

SOĻO - šeit

 

Par savu veselību un izvēlēto fizisko slodzi atbildīgs katrs dalībnieks pats. Par bērnu drošību un veselību atbildīgi to vecāki!

Aktivitāšu laikā dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi gājējiem!

 

Sportiskie video izaicinājumi - Jauniešu centrs izaicina!

27., 28. un 29. oktobrī Iecavas Jauniešu centra Facebook lapā tiks ievietoti sportiski video izaicinājumi, kuros Jauniešu centra darbinieki izaicinās iedzīvotājus izpildīt konkrētus uzdevumus, tos nofilmēt un nofilmēto kā pierādījumu par uzdevuma izpildi nosūtīt organizatoriem. Starp visiem izaicinājuma dalībniekiem tiks izlozētas pārsteiguma balvas. Vairāk informācijas šeit.

Ivars Jurbergs
pašvaldības veselības veicināšanas koordinētājs
Lapas informācija atjaunota:    21.10.2020