Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Rail Baltica aicina līdz 14. jūnijam iesūtīt stāstus par Iecavu

26.05.2021 0

Sākts iedvesmojošs projekts 'Rail Baltica staciju stāsti'', apkopojot leģendas un nostāstus par topošo Rail Baltica pieturvietu apkaimi.
 

Projekta ietvarā atklājam no senatnes līdz mūsdienām izlolotus stāstus un aicinām iesaistīties līdzcilvēkus, lai stāstu krājumu papildinātu.

Projekts plānots līdz pat gada beigām.

Audio kartē ir ievietoti pirmie stāsti, katru nedēļu tie tiks papildināti ar jauniem.

Stāsti klausāmi ŠEIT.
Stāsti iesūtāmi ŠEIT.

Rail Baltica apvieno cilvēkus un stāstus, veidojot Latvijas nākotni Eiropā. Darīsim to kopā!

 

 

 

Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līniju (EDZL) valdes priekšsēdētājs: “Latvijai ir potenciāls ar Rail Baltica attīstīt reģionus un tādejādi gūt labumu attīstībā un pierobežas sadarbībā, jo ātri un viegli varēs sasniegt  arī tuvākās kaimiņvalstu pilsētas - Pērnavu un Kauņu.  Varu teikt: būtībā tas radīs jaunus satiksmes tīklus reģionos. Mobilitātes punkti būs vieta, kur pieturēs Rail Baltica un tajā jākoncentrē nākotnē iedzīvotājiem nepieciešamie pakalpojumi: saskaņoti dzelzceļa un reģionālie autobusu pārvadājumi, pieejami mikro mobilitātes rīki , tādi pakalpojumi kā  “park& ride”, elektro uzlādes punkti transporta rīkiem, stāvlaukumi, vienots biļešu serviss un ēdināšanas pakalpojumi.

Pašvaldību aktīva līdzdarbība, uzņēmēju un iedzīvotāju sadarbība ir spēks, kas kopdarbībā ar Rail Baltica sekmēs izaugsmi visā satiksmes organizācijā:  mainīsies  sabiedrības ierastais redzējums  par “dzelzceļa pieturām”, to vietā nāks mobilitātes punkti, kas būs jauni satiksmes tīkli reģionos un to novietojums apliecinās, ka esam arī videi draudzīgi.”

 

Rail Baltica projektā Latvijā paredzēti 16 mobilitātes punkti uz Eiropas platuma sliežu ceļa un viens uz esošā platuma sliežu ceļa. Tie atradīsies Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā, Bauskā un Āgenskalnā. Par katru no šiem mobilitātes punktiem EDZL mājaslapā iespējams noklausīties vēsturisku vai mūsdienīgu apkaimi raksturojošu stāstu, kā arī līdz 14. jūnijam iesūtīt savu pilsētas stāstu. 

Lapas informācija atjaunota:    26.05.2021