novads
Seko: twitter facebook instagram

«Dartijas» basketbolisti pieveic LBL3 līdervienību

13.02.2020 0

Basketbola kluba «Dartija» Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas čempionāta spēlē ar rezultātu 78:71 apspēlēja līgas Rietumu zonas līderus BK «Talsi». Līdz ar šo uzvaru Iecavas basketbolisti turnīra tabulā pakāpušies uz otro vietu.

Pirmās ceturtdaļas sākums veiksmīgāks izdevās mājiniekiem, kas izvirzījās vadībā ar 10:4, taču «Talsu» basketbolisti drīz vien rezultātu izlīdzināja. Turpinoties līdzīgai cīņai, «Dartija» pirmo ceturksni noslēdza ar divu punktu pārsvaru – 22:20.

Otrajā ceturtdaļā iecavniekiem nesekmējās metieni no tālās distances un arī aizsardzībā parādījās pārāk lieli robi, ko izmantoja viesi. BK «Talsi» ātri pārņēma vadību un, ejot atpūtā, pēc divām ceturtdaļām atradās vadībā ar 43:35.

Trešās ceturtdaļas sākums izvērtās mazrezultatīvs. Abas komandas guva pa diviem punktiem nepilnu trīs minūšu laikā. Viesu komanda spītīgi turējās pretim «Dartijas» basketbolistu centieniem samazināt rezultāta starpību. Lielāko trešā ceturkšņa daļu kurzemnieki spēja noturēt 7–9 punktu pārsvaru. Ar Jāņa Eiduka un Naura Bikova pūlēm uzbrukumā rezultāta starpība tika samazināta, un Edžus Kauķis ar precīzu metienu to samazināja jau līdz -2 (56:58).

Lai arī pamatlaika pēdējās ceturtdaļas sākumu produktīvi iesāka viesu 213 centimetrus garais uzbrucējs Henriks Bajārs, pēc tam sekoja varens spurts iecavnieku izpildījumā. Gatis Justovičs aizsardzībā bloķēja pretinieku, un J. Eiduks viens pats guva astoņus punktu pēc kārtas, izvirzot BK «Dartija» vadībā ar 67:62. Atlikušajā laikā teicamas darbības laukumā arī veterānam Guntim Banderam un precīzi metieni no tālās distances mūsu snaiperiem, sekmējot 15. panākumu sezonā ar 78:71. «Talsu» komanda līdz šim bija piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu.

J. Eiduks, sakrājot 27 punktus un izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, kļuva par Iecavas komandas rezultatīvāko spēlētāju. G. Brička izcēlās ar 18 punktu guvumu un deviņām bumbām zem groziem. G. Banders guva deviņus punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, turklāt astoņas no tām pie pretinieku groza, bet G. Justoviča kontā 11 rezultatīvas piespēles.

Pēc izcīnīta panākuma «Dartija» LBL3 Rietumu zonas turnīra tabulā pakāpusies uz otro vietu, uzreiz aiz «Talsiem». Iecavniekiem regulārajā čempionātā atlikušas trīs spēles, un nākamā no tām paredzēta trešdien, 19. februārī, kad būs jāuzņem «East-Ball» vienība no Rīgas.

BK «Dartija» - BK «Talsi» 78:71 (22:20, 13:23, 21:15, 22:13)