Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Zemgales kinoloģiskais klubs atklāj biatlonu sezonu

30.06.2020 0

Sestdien, 27. jūnijā, Iecavas novada suņu sporta laukumā «Salmiņi» notika otrais Zemgales kinoloģiskā kluba (ZKK) pasākums - ZKK Mini biatlons ar suni 2020.  Pirmais pasākums - «Ātrāk! Smagāk! Tālāk!» 2. posms - norisinājās šī gada 8. februārī.

Zemgales kinoloģiskais klubs atklāj biatlonu sezonu
FOTO: Renāte Estere Liepiņa

Ņemot vērā karsto laiku un meteorologu oranžo brīdinājumu, skrējienu starti tika pārcelti agrāk - no pulksten 10.00 uz 8.00, tādējādi saudzējot dalībnieku veselību un izvairoties no pārkaršanas. Pirmais dalībnieks skrējienu uzsāka jau pulksten 8.01, savukārt pēdējais - pulksten 10.23.

Kopā biatlonā bija pieteikušies 105 dalībnieki, starp kuriem arī 10 no Iecavas novada. Dalībnieki startēja sešās grupās:

sporta/profesionāļu grupa (19+) (Sporta/Pro) – suņu sporta cienītāji ar iepriekšēju pieredzi suņu biatlona sacensībās, daudzcīņā, agility (tulk. no angļu valodas - veiklība), kanikrosā, baikdžoringā (bezsniega sezonas jeb drailenda kamanu suņu sporta veids, kurā suns velk velobraucēju) vai dienestā esošas personas, vai pēc paša dalībnieka ieskatiem, ja uzskata šo grupu piemērotu savām spējām;

tautas grupa – suņu sporta cienītāji - atsevišķi sievietes un vīrieši no 19 gadu vecuma;

jaunieši un jaunietes no 13 līdz 18 gadu vecumam;

bērni no 8 līdz 12 gadu vecumam;

seniori (40+);

pastaigu grupa no 16+ bez laika ieskaites.

Biatlona dalībnieki pārstāvēja visas Baltijas valstis - Latviju, Lietuvu un Igauniju.

2,3 kilometru garajā biatlona trasē bija blīvi izkārtoti šķēršļi, kas sastāv no šaušanas, barjeru pārvarēšanas, peldēšanas, smagumu vilkšanas, rāpšanās virvē un citiem šķēršļiem.

Dalībnieki tika vērtēti un apbalvoti 11 grupās: sporta/pro, tautas, jauniešu, bērnu un senioru grupas iedalot vēl pēc dzimumiem, pastaigu grupā un komandās.

Ralfs Korņejevs ar rotveileru Oku ieguva 3. vietu grupā «Bērni 6-12 gadi - zēni» ar diviem precīziem šāvieniem mērķī un Kerija Jaroševica ar basenji Rici ieguva 6. vietu grupā «Bērni 6-12 gadi - meitenes».

Spēcīgajā jauniešu grupā sacentās Kate Monika Korņejeva ar pointeru Nessy, Amanda Hilda Gromova ar nomātu rotveileru Ultru un Arta Volkova ar nomātu haskiju Ragnar. Kate ieguva 2. vietu grupā «Jaunietes 13-18 gadi» ar trijiem precīziem šāvieniem mērķī, Amanda ieguva 3. vietu un Arta - 5. vietu.

Vīriešu sporta grupā iecavnieks Edijs Lācis ar nomātu eirodogu Morisu ieguva 2. vietu, būdams vienīgais no sporta grupas vīriešiem, kas precīzi izpildījis visus piecus šāvienus un tikai nepilnu minūti atpalicis no pagājušā gada sezonas Latvijas labākā kanikrosista Ulda Kukļa.

Skaitliski lielākajā sieviešu tautas grupā (28 dalībnieces) debitēja divas iecavnieces: Agnese Gāga ar vācu aitu suni Rodžeru, iegūstot 3. vietu ar trim precīziem šāvieniem mērķī, un Anete Pujāte ar suni Princi. Anetei 13. vieta ar trim precīziem šāvieniem. Otro gadu šajā grupā sacentās iecavniece Dace Renebuša ar rotveileru Yandex. Dacei četri precīzi šāvieni un 8. vieta.

Komandu vērtējumam bija pieteiktas 14 komandas, no kurām 1. vietu ieguva komanda «ZKK jaunieši». Tās sastāvā bija iecavnieki Edijs Lācis, Kate Monika Korņejeva un jaunietis - debitants no Uzvaras, kurš palika nepārspēts jauniešu grupā, - Everts Janušauskis.

Pastaigu grupā startēja iecavniece Ivonna Martuzāne ar kokerspanielu Cooper. No 11 sacensību grupu pjedestāliem iecavnieki ieņēma godalgotas vietas piecos.

Organizēt pasākumu palīdzēja arī 10 jaunieši no Iecavas novada, kuri brīvprātīgi veic tiesneša vai tiesneša palīga pienākumus. Viena no brīvprātīgajiem bija Amanda Jakobi, kura ZKK darbojās jau ceturto gadu: «Šajā Mini biatlonā mani pienākumi bija palīdzēt tiesnešiem vērtēt katra dalībnieka skrējienu. Es iesaistos ikreiz, kad nepieciešama palīdzība vai arī kad pati vēlos piedalīties sacensībās. Pirms četriem gadiem sāku darboties, jo pašai bija liela interese par šādiem pasākumiem, kā arī man vienmēr patikuši suņi.» Amanda iesaka citiem jauniešiem iesaistīties ZKK rīkotajos pasākumos kā brīvprātīgajiem, jo izpalīdzīgas rokas vienmēr esot vajadzīgas. «Galvenais, lai kļūtu par labu ZKK tiesneša palīgu, jābūt komunikablam, godīgam, pozitīvam un ar vēlmi palīdzēt.» Lai kļūtu par brīvprātīgo, jaunieši vecumā no 13 gadiem aicināti pieteikties brīvprātīgajam darbam suņu sporta sacensībās tiesneša palīgu statusā (pēc apmācībām klubā), rakstot e-pastā: zemgaleskk@gmail.com vai zvanot pa tālr. 29406355.

Biatlona organizatore, ZKK valdes priekšsēdētāja, kluba kinoloģe, rotveileru audzētavas «KORLAND REIN» īpašniece Aina Korņejeva atzīst, ka Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi kluba darbību - nācies atcelt nakts kanikrosu ar suni, kas bija paredzēts 28. martā, kā arī līdz maija vidum bija apturēti individuālie suņu treniņi un līdz maija beigām - grupu nodarbības.

Mini biatlons bijis paredzēts 16. maijā, taču, paredzot, ka jau jūnijā tiks atļauts rīkot sporta sacensības, tas pārcelts uz 27. jūniju un veiksmīgi aizvadīts. «Pasākumu, sacensību organizatoriskie darbi aizņem diezgan ilgu laika periodu, apmēram trīs nedēļas. Vispirms notiek sacensību plānošana, dalībnieku pakāpeniska reģistrācija, tad trases un šķēršļu sagatavošana, informācijas izsūtīšana dalībniekiem, balvu pasūtīšana, sagatavošana, apdrukāšana, sponsoru, veterinārārstu, mediķu, filmētāju, fotogrāfu piesaistīšana un līgumu noslēgšana.

Ņemot vērā dalībnieku atsauksmes, šķiet, viss noritējis labi - dalībnieki ir apmierināti un uzsver, ka par visu kārtējo reizi ir padomāts. Nav iesniegtas sūdzības par organizāciju, citiem dalībniekiem un attieksmi, kā arī nav saņemti protesti par sacensību rezultātiem.»

Organizatore arī atzīst, ka šī gada Mini biatlons pārsteidzis ar lielu jaunu, nepieredzējušu dalībnieku skaitu - ap 20. Daļa iesācēju bijuši arī Iecavas novada iedzīvotāji. Daži startējuši ar savu suni, bet vairākums mēnesi pirms sacensībām apmeklējuši kluba treniņus ar nomātu suni.

Sacensības atbalstīja Iecavas novada uzņēmēji: SIA «Reinland» ar balvām no mājdzīvnieku barību zīmola PREMIL, stādu placis «Lībieši» un ZS «Krišjāņi».

Nākamais ZKK rīkotais biatlons - II Latvijas čempionāts biatlonā - gaidāms jau 1. augustā Zorģu mototrasē mazliet garākā un grūtākā distancē. Plānotais dalībnieku skaits ir līdzīgs iepriekšējam - ap 100 dalībnieku. «Zorģu trasē būs iespēja ierasties skatītājiem un vērot visu notiekošo, kas nav iespējams sacensībās «Salmiņos» nepārredzamības dēļ. Tā būtu iespēja Iecavas un tuvāko novadu iedzīvotājiem iepazīties ar šo aizraujošo suņu sporta veidu,» aicina A. Korņejeva.

Vērts arī atcerēties, ka Zemgales kinoloģiskā kluba sacensībās Iecavas novadā deklarētie bērni (grupa 8-12 gadi) un jaunieši (grupa 13-17 gadi) var piedalīties bez maksas, tāpēc, ja ir interese, ir vērts pamēģināt! Vairāk par pasākumiem, rezultātiem un klubu: www.zkk.lv.

Fotogalerija:
Renāte Estere Liepiņa
Lapas informācija atjaunota:    30.06.2020
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn