Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Zemgales kinoloģiskais klubs turpina attīstīt alternatīvos suņu sporta veidus

27.07.2022 0

23. jūlijā Bauskas novada Iecavas pagasta “Salmiņos”” norisinājās IV Latvijas čempionāts suņu sportā “Biatlons ar suni’22”. Sacensības organizēja Iecavas pagastā reģistrētā biedrība Zemgales kinoloģiskais klubs (ZKK).

Zemgales kinoloģiskais klubs turpina attīstīt alternatīvos suņu sporta veidus
FOTO: ZKK

Biatlona sacensībām tika pieteikti 89 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas. No Bauskas novada sacensībām pieteikti seši bērni, trīs senioru un seši pieaugušo grupu dalībnieki.

Katrās biatlona sacensībās atšķiras šķēršļi, kuri dalībniekiem jāpārvar kopā ar suni. Šoreiz to bija 12.  Ņemot vērā karsto nedēļas nogali un daudzveidībai, organizatori trasē papildus iekļāva ūdens šķērsli, kā arī šautuvi papildināja ar pieciem papildu šāvieniem guļus un pieciem - stāvus. Daudzu dalībnieku rezultātu ietekmēja slēptie šķēršļi, kuri trasē bija jāpamana un uzdevums jāizpilda, nezinot, kur tieši tas būs.

 

Vecuma grupā “Bērni 8-13 gadi” Bauskas novadu pārstāvēja dalībnieks no Uzvaras Roberts Geriņš ar basendži šķirnes suni Gabiju un ieguva 2.vietu.

 

Grupā “Bērns un suns” 3.vietu ieguva iecavniece Otīlija Bogviļone ar borderkolliju Janku, bet 4.vietu - iecavnieks Miķelis Berķis ar zeltaino retrīveru Loti.

 

“Pastaigu grupas” bērnu konkurencē uz pjedestāla kāpa divas iecavnieces. 1.vietu ieguva Kerija Jaroševica ar labradoru Lordu, un 2.vietu Renāte Petrovska ar bezšķirnes suni Duksi. 4.vieta šajā grupā iecavniecei Sofijai Kadiķei ar labradoru Grētu.

 

Šī gada maijā Mini biatlona sacensībās uzrādīto sniegumu šoreiz atkārtoja un “Profesionāļu/Sporta vīriešu grupā” 1.vietu ieguva jaunietis no Bauskas novada Uzvaras Everts Janušauskis ar pointeru Nessy.

 

Grupā “Seniori 40+” bija reģistrētas divas iecavnieces un abas ieguva godalgotās vietas: 1.vieta Renātei Raginskai ar kurchāru Reinu un 3.vieta Baibai Rudzītei ar amerikāņu Stafordšīras terjeru Rondu.

 

“Tautas sieviešu grupā” sacentās Dace Renebuša ar rotveileru Yandex (4.vieta) un Līva Bogdanoviča ar amerikāņu Stafordšīras terjeru Rondu (7.vieta). Dace Renebuša startēja divas reizes. Otrais starts “Pastaigu grupā” ar suni Quadru un 5.vieta. Iecavniecei Ingai Šernai ar kane korso šķirnes suni Ozīru “Pastaigu grupā” – 4. vieta.

 

“Tautas vīriešu grupā“ 4.vieta iecavniekam Andrim Korčaginam ar kurchāru Reinu.

 

“Senioru grupā 60+” uz pjedstāla kāpa iecavniece Īrisa Korčagina ar kurchāru Rūnu.

 

Komandu vērtējumam tika pieteiktas sešas vienības. Zemgales kinoloģiskais klubs pieteica divas kluba sportistu komandas. Komanda ZKK1 ieguva godpilno 1.vietu, bet komanda ZKK - 3.vietu.

 

Sacensību organizēšanu atbalstīja Bauskas novada dome un Iecavas pagasta uzņēmēji: Stādu placis "Lībieši", ZS "Krišjāņi" un SIA "Reinland" ar balvām no dzīvnieku barību zīmola PREMIL un ZumZum. 

 

Kā vienmēr patīkama bija iecavnieku pretimnākšana un pieteikšanās brīvprātīgajam darbam gan trases sagatavošanas procesā, gan sacensību laikā. To skaitā bija 11 jaunieši no Iecavas pagasta.

 


Sniedzot vērtējumu par aizvadītajām sacensībām un ņemot vērā cilvēku pasīvumu un interesi par sportu pēc gandrīz divu gadu miera perioda, Zemgales kinoloģiskais klubs atzīst: sacensību apmeklējums bija teicams un jo vairāk ievērojama bija Bauskas novada iedzīvotāju interese gan par dalību, gan palīdzīgas rokas sniegšanu sacensību organizēšanas darbā. Vērā ņemami ir arī mūsu novada dalībnieku rezultāti tik specifiskās sacensībās.

Zemgales kinoloģiskais klubs aicina ikvienu interesentu pievienoties suņu sporta un suņu apmācības pulciņam, lai turpinātu mūsu novadā attīstīt alternatīvos suņu sporta veidus.

Aina Korņejeva
Biedrības ''Zemgales kinoloģiskais klubs'' valdes priekšsēdētāja
Lapas informācija atjaunota:    27.07.2022