Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Otrajā adventē suminājām veiksmīgākos uzņēmējus un iedzīvotāju grupas

06.12.2021 0

5. decembrī Iecavas kultūras namā svinīgi noslēdzās pašvaldības organizētais konkurss ‘’Iecavas novada uzņēmēju gada balva 2021’’.

Otrajā adventē suminājām veiksmīgākos uzņēmējus un iedzīvotāju grupas
FOTO: R.Linejs, A.Kļaveniece

Kad dabā iestājas ziemas miera periods, mums visiem tas ir pārdomu, gaidīšanas un cerību laiks. Domās pārcilājam sev svarīgākos aizvadītā gada notikumus, veiksmes un neveiksmes, gada sākumā ieplānotos darbus, kurus ir vai nav izdevies īstenot.

 

Tuvojoties gada nogalei, tradicionāli pavelkam finiša svītru zem vairākiem konkursiem. To vidū ir pašvaldības līdzfinansēto projektu konkurss ‘’Iedzīvotāji veido savu vidi’’. Pašreizējā pārmaiņu un neskaitāmo ierobežojumu laikā bija palicis nepadarīts viens darbs – pagājušā gada uzvarētāju apbalvošana.

Tāpēc šajā sarīkojumā pašvaldības Atzinības rakstu saņēma gan 2021. gada labākā projekta realizētāji - darba grupa ‘’Dabas draugi no Ozolu 5’’, gan darba grupa ‘’Dzirnavu iela 2a’’, kuras projektu komisija bija atzinusi par veiksmīgāko pērn. Grupas vadītājs Kārlis Burkevics (attēlā) atzina, ka bez pašvaldības atbalsta tik lielas lietas iedzīvotāji paši vien nespētu īstenot. Arī ‘’Dabas draugu’’ pārstāvis - mājas vecākais Alfrēds Cēsnieks - pauda cerību, ka konkurss turpināsies nākamgad un iedzīvotāji varēs realizēt vēl kādu projektu.

Atskats uz šogad realizētajiem iedzīvotāju projektiem - ŠEIT.

Speciāli izgatavotās balvas – stilizētās ozolzīles – tika pasniegtas konkursa ‘’Iecavas novada uzņēmēju gada balva 2021’’ nominantiem. Tiem uzņēmējiem, kuri arī pandēmijas laikā nenogurstoši, drosmīgi un inovatīvi strādā un pielāgojas nepastāvīgajiem apstākļiem.

 

Individuāli balvu saņēma nominācijas “Gada lauksaimnieks” ieguvējs Agris Poļaks (attēlā kopā ar sievu Kristu), kas nodarbojas ar aitkopību. 2018.gadā ģimene atgriezusies Latvijā no Anglijas un Iecavas pagasta ''Beitos'' izveidojusi 40 ha saimniecību. Pašlaik ganāmpulku veido aptuveni 50 aitas, no kurām 17 ir ģenētiskās Latvijas tumšgalves šķirnes aitu mātes. Šogad ganāmpulku papildinājis arī tīršķirnes vaislas teķis, jo saimnieks ir nolēmis iesaistīties šķirnes populācijas saglabāšanā un strādā, lai iegūtu Latvijas tumšgalves šķirnes aitu audzētāja statusu.

 

 

Tituls “Gada drosminieks uzņēmējdarbībā” šogad ticis Jeļenai Pērkonai, kura kopš šī gada jūlija piedāvā logopēda pakalpojumus savā privātpraksē Iecavā. Nominante atzina, ka bijusi patīkami pārsteigta par izvirzīšanu konkursam un izjutusi lepnumu, uzzinot, ar kādiem uzņēmējiem konkurējusi. ‘’Covid laikā kaut ko uzsākt ir tiešām drosmīgi,’’ sacīja pedagoģijas speciāliste.

 

 

 

Par Gada viesmīlīgāko uzņēmēju nosaukta sertificētā masiere Annija Mediņa. Savulaik Annija masiera profesijas apguvi sākusi ar SPA ievirzi, izveidojusi masāžas kabinetu, kur pieejamas antistresa un citas netradicionālās masāžas, teipošana un aparātprocedūras. Pēc tam gājusi soli tālāk un apguvusi arī ārstniecisko masāžu.

Speciālistes prasmes un attieksmi pret darbu atzinīgi novērtējuši ne tikai viņas klienti, bet arī nozares profesionāļi - šogad Annija ir pieņēmusi Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas piedāvājumu mācīt klasisko masāžu topošajiem masieriem.

''Tas nav stāsts tikai par mani, manām prasmēm vai zināšanām. Šī balva simbolizē man apkārt esošo cilvēku domas un sirdis,'' sacīja ''A.M.masāžas terapijas'' īpašniece. ''Īpašība, kuru es ļoti augstu vērtēju, ir spēja atrast to skaisto, īpašo un vērtīgo citos cilvēkos un, kas ne mazāk svarīgi, par to neklusēt, bet pastāstīt viņam pašam un citiem.'' Pateikdamās par atzinību un no līdzcilvēkiem saņemto atbalstu, A. Mediņa ikvienam vēlēja šo spēju saskatīt skaisto ikkatrā cilvēkā un situācijā.

 

“Gada skolēnu mācību uzņēmuma” balvu saņēma SMU “Bee Wrap” -  Iecavas vidusskolas 12.b klases skolnieces Emīlija Sofija Druviņa, Eva Gudļevska un Sandija Sanda Zīverte. SMU izgatavoja vaska drāniņas, kurās ietīt pārtiku, kas ir lieliska alternatīva pārtikas plēvei un citiem plastmasas trauciņiem. “Bee Wrap” bišu vaska drāniņas ir izgatavotas no kokvilnas auduma, Latvijas bišu vaska un organiskas kokosriekstu eļļas. Drāniņas ir izmantojamas vairākkārt, līdz pat gadam, un pēc tam tās var kompostēt vai atjaunot ar bišu vasku.

''Sākotnējā ideja bija sniegt pakalpojumu botu apgleznošanā, tomēr diezgan ātri padevāmies, jo nešķita, ka tas būs realizējams,''  par to, kā tikušas līdz bišu vaska drāniņām, pastāstīja Emīlija. ''Mums bija vienalga, ja dabūsim atzīmi 1 komerczinībās. Bet tad uzzinājām, ka nevarēsim pabeigt vidusskolu, ja neizveidosim savu skolēnu mācību uzņēmumu. Tāpēc devāmies pēc padoma pie skolotājas Antras Pārumas, un viņa mums ieteica šo ideju. Diezgan jauki viss izvērtās, nopelnījām naudiņu. Bija liels prieks darboties kopā ar meitenēm un skolotāju.''

Jaunietes ļoti labi pielāgojušās Covid radītajiem apstākļiem, kad uzņēmumiem nācās darboties attālināti - e-vidē.

 

Klātienes tirdzniecības aizliegumam ātri pielāgojusies arī SIA ”Florentina”, kas nopelnījusi titulu “Gada pašvaldības partneris”. Valstī ilgstoši izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kad vairumu preču klātienē iegādāties nebija atļauts, ''Florentinā'' nepieciešamo varēja nopirkt, veicot pasūtījumu telefoniski. Klienti ir pateicīgi veikala darbiniekiem, ka varējuši ātri tikt pie vajadzīgā, kad, piemēram, notikusi avārija vai saplīsusi santehnika, un risinājums bijis zvana attālumā.

Konkursa komisija SIA ''Florentina'' atzinusi arī par Gada uzņēmēju 2021.

Saimniecības preču un būvmateriālu veikala «Florentina» kolektīvs 2020. gada novembrī atzīmēja 20 gadu jubileju. Jau ilgus gadus tas ir stabils un uzticams sadarbības partneris gan Iecavas novada pašvaldības administrācijai, gan pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām, kuras lielāko daļu saimniecības un remonta preču iegādājas tieši šajā veikalā. 

''Pastāvēs, kas pārmainīsies,'' saņemot balvu, atgādināja uzņēmuma īpašniece Baiba Jakuška un sacīja paldies ''Florentinas'' komandai, savam vīram Ģirtam un visai Iecavai.

 

Sveicot konkursa laureātus un vēlot panākumus arī turpmāk, Iecavas novada pašvaldības administrācijas vadītāja vietnieks Normunds Vāvers atgādināja, ka reformas dēļ konkurss ‘’Iecavas novada uzņēmēju gada balva’’ šādā formātā notiek pēdējo reizi, taču Iecavas pilsētas un pagasta apvienības pārvalde centīsies arī turpmāk organizēt svinīgus sarīkojumus, lai pateiktos darbīgākajiem un veiksmīgākajiem vietējiem uzņēmējiem. 

 

Ar sirsnīgiem un aizkustinošiem muzikāliem stāstiem sarīkojuma dalībniekus iepriecināja dziedātāji Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs.

Fotogalerija:
Iecavas novada pašvaldības administrācijas Komunikācijas nodaļa
Lapas informācija atjaunota:    06.12.2021