Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Aicinām atsaukties darba devējus, kuri vēlas piedāvāt darba iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem!

03.05.2022 0

Bauskas novada lauksaimnieki, būvuzņēmēji un citu nozaru uzņēmēji aicināti informēt par iespējamām darba vietām Ukrainas civiliedzīvotājiem – lūdzam sazināties ar pašvaldības izpilddirektora vietnieku Jāni Kalinku (tālrunis 29111783; e-pasts janis.kalinka@bauska.lv).

 

Nodarbinot Ukrainas civiliedzīvotājus, darba devējiem jāņem vērā:

  • Darba attiecību uzsākšanai Latvijā ir nepieciešama ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību. Lai nodrošinātu tiesības nekavējoties uzsākt darbu, ir noteikts, ka Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem Ukrainā izsniegts ceļošanas dokuments, ir tiesības uzsākt darba tiesiskās attiecības arī bez ilgtermiņa vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību saņemšanas, taču ne ilgāk kā 30 dienas. Šādā gadījumā Ukrainas iedzīvotājam, kurš sācis strādāt, ir pienākums ne vēlāk kā 10 dienu laikā iesniegt pieteikumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību saņemšanai.
  • Civiliedzīvotājus var nodarbināt bez valsts valodas zināšanām, ja tas netraucē darba pienākumu pildīšanu.
  • Nav attiecināma normatīvo aktu par ārzemnieku nodarbināšanu prasība vakanci reģistrēt NVA un nodrošināt darba samaksu, kas nav mazāka par vidējo bruto darba samaksu Latvijā iepriekšējā gadā.

 

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums nosaka atsevišķus nosacījumus, kas ir attiecināmi uz Ukrainas civiliedzīvotāju nodarbinātību izglītības sistēmā un tiesībām nodarboties ar ārstniecību.

 

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums: https://www.vestnesis.lv/op/2022/45A.1

Lapas informācija atjaunota:    03.05.2022