Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

''Balticovo'' graudu pirmapstrādes kompleksa būvniecībā Iecavā investējis 6 miljonus eiro

10.08.2022 0

Nepilna gada laikā “Balticovo”, lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā, ir uzbūvējis jaunu graudu pieņemšanas elevatoru,  ievērojami palielinot graudu pieņemšanas ātrumu un apjomu.

''Balticovo'' graudu pirmapstrādes kompleksa būvniecībā Iecavā investējis 6 miljonus eiro
FOTO: ''Balticovo''

Projekta īstenošanā investēti vairāk nekā 6 miljoni eiro, lai paātrinātu graudu pieņemšanas procesu, kas ir viens no svarīgākajiem faktoriem zemniekiem, izvēloties graudu nodošanas vietu.  “Balticovo” katru sezonu iepērk aptuveni 80 000 tonnu graudaugu no vietējiem zemniekiem vistu un jaunputnu barības ražošanai.

 

Graudu pirmsapstrādes kompleksa uzlabošana un jaunā elevatora izbūve uzsākta 2021. gada vasarā un pašreiz jaunais pieņemšanas cehs ir gatavs šīs sezonas ražai. Graudu pieņemšanas ātrums ir palielināts no 60 līdz 360 tonnām stundā, nodrošinot, ka vienas mašīnas vidējais apstrādes ilgums ir tikai 15 minūtes. Savukārt graudu uzglabāšanas kapacitāte ir palielinājusies par 23 tonnām, sasniedzot 50 000 tonnas. Tāpat pieckāršojušās ir kaltēšanas jaudas, kas ir šobrīd ir īpaši svarīgi, ņemot vērā pašreizējos lietainos laika apstākļus un veldrē sagūlušos tīrumus. Kopumā “Balticovo” graudu pieņemšanas punkti var pieņemt un uzglabāt vairāk nekā 80 000 tonnas graudaugu.

 

“Jau izsenis “Balticovo” vistu barību ražo pašu spēkiem, izmantojot gandrīz 50 gadu laikā gūtās zināšanas un labākās izejvielas, kas iegūtas ilgtermiņa sadarbībā ar vietējiem zemniekiem. Šogad mērķtiecīgi investējām graudu pieņemšanas jaudas un ātruma palielināšanā, lai aizņemtajiem graudu audzētājiem nebūtu jāstāv rindās. Šobrīd vienas mašīnas apstrādes laiks, ieskaitot laboratorijas izmeklējumus, aizņem kafijas pauzes laiku jeb aptuveni 15 minūtes,” uzsver Toms Auškāps, “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors.

 

“Balticovo” iepērk miežus un visu kvalitātes grupu kviešus, kas šobrīd ir īpaši aktuāli, jo spēcīgo lietavu dēļ daļa ražas varētu būt ar augstāku dīgšanas procentu, kas neatbildīs pārtikas klases kvalitātei, tomēr būs noderīgi lopbarības ražošanai.

 

“Esam īpaši pateicīgi vietējiem zemniekiem, ka varam vistām sagādāt pašu ražotu barību no vietējām izejvielām, tādejādi nodrošinot visas ražošanas ķēdes kontroli, ko pieprasa augstākie kvalitātes standarti – gan eksportam, gan vietējam tirgum. Aicinām graudkopjus arī šogad nodot graudus pie mums Iecavā, Bēnē vai Madonā,” saka Toms Auškāps.

 

Pašlaik AS ”Balticovo” gadā saražo 670 miljonu olu un ap 70% nonāk vairāk nekā 20 pasaules valstīs, kur “Balticovo” olas un olu produkti jau ir pazīstami un iecienīti.

 

“Balticovo” iepērk graudus Iecavā, Madonā un Bēnē. Vairāk informācijas mājaslapā vai sazinoties ar graudu menedžeri Edgaru Sondoru, +37129452455, edgars.sondors@balticovo.lv

Lapas informācija atjaunota:    10.08.2022